Nestalo punomoćje između Bojića i Jelene Rađenović
Vladan Bojić

Iz sudskog spisa

Nestalo punomoćje između Bojića i Jelene Rađenović

Punomoćje Jelene Rađenović, kojim se advokat Vladan Bojić obavezuje da brani njenog supruga Lazara Rađenovića, okrivljenog za budvanske malverzacije, nestalo je iz spisa predmeta Osnovnog suda saznaje Pobjeda iz izvora bliskih sudu.

Jelena Rađenović dala je punomoćje Bojiću 13. avgusta prošle godine, a samo četiri dana kasnije sačinjen je i ugovor između Bojića i Rađenović.

Još na prvom pretresu protiv Bojića tužilac Miroslav Turković kaže da je tačno da je Bojić predao sedam dokaza, među kojima je i kopija punomoćja predata 11. novembra prošle godine, ali da su to ,,smatrali irelevantnim, pa nijesu dostavili sudu“.

Nakon toga, Bojić je isti podnesak sa dokumentima predao sudiji koji je proveo kao dokaz ugovor od 17. avgusta prošle godine s Jelenom Rađenović kao vlastodavcem, zaključen sa Bojićem kao braniocem.

Povodom nestanka dokaza Pobjeda je kontaktirala advokata Bojića, koji je kazao da ne sumnja u rad sudije Nenada Vujanovića.

"Nemam ni gram sumnje da je sudija Vujanović na bilo koji naćin doprinio da do ove nemile situacije dođe, već smatram da je posrijedi bila nečija druga „produžena ruka“, smatra Bojić.

On je naveo da je sudija Vujanović obezbijedio fer, zakonit i pravičan postupak sa visokim stepenom časti i profesionalizma.

"Na takvim sudijama leži budućnost crnogorskog sudstva i to govorim kao neko koga je taj isti sudija oglasio krivim i kaznio visokom kaznom. To je učinio prema stanju u spisima u kojem je nestalo punomoćje mog vlastodavca Jelene Rađenović i saznanja da se ta izrečena presuda ne može za sada po zakonu više promijeniti. Po strani je i to što stoje teške sumnje i raspolažem povrh svega ozbiljnim indikatorima da sam bio ilegalno prisluškivan. A nestanak dokaza i to iz sudskih spisa je nedopustiv", kazao je Bojić.

U obrazloženju presude sudije Vujanovića navedeno je da je izvedenim dokazima utvrđeno da je Bojić počinio produženo krivično djelo povreda tajnosti postupka jer je otkrio činjenice i podatke Jeleni Rađenović iz predmeta koji je Specijalno tužilaštvo proglasilo tajnim. Bojić prema presudi mora da plati 3.000 eura.

Sudija je objasnio da je Bojić sa Lazarom Rađenovićem sklopio ugovor o punomoćju 13. avgusta, a samo ćetiri dana nakon toga sa njegovom suprugom Jelenom, što je, prema mišljenju suda, bilo nepotrebno.

Krivičnu prijavu protiv Bojića podnio je glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić. Tužilac Katnić ga tereti da je Jeleni Rađenović u dva telefonska razgovora iznio detalje sa saslušanja svjedoka saradnika Rajka Kuljače. Bojić je bio zastupnik bivšeg predsjednika budvanske opštine Lazara Rađenovića koji je sredinom avgusta uhapšen u ,,aferi TQ Plaza i Jaz“.

Bojić je, kako je najavljivao i u završnim rijećima, podnio krivičnu prijavu protiv tužioca Osnovnog tužilaštva u Podgorici Miroslava Turkovića zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo falsifikovanje službene isprave.

Advokat Bojić podnio je krivičnu prijavu i protiv NN osobe zbog sumnje da je od aprila do 15. oktobra prošle godine kao advokat branilac okrivljenih u više „budvanskih predmeta“ bio žrtva prisluškivanja razgovora i snimanja poruka, zbog čega je tri puta nosio telefon na servis.

Bojić je nedavno podnio i tužbu protiv države, Osnovnog i Specijalnog tužilaštva kojom traži 100.000 eura jer su mu, kako tvrdi, kršenjem prava na privatnost povrijeđeni ugled, čast i pričinjena nemjerljiva nematerijalna šteta. 

Pobjeda/Cdm