Kompanija je 24. marta preuzela ovaj brod, a ceremonija je održana u brodogradilištu Fincantieri u Italiji. Brod je na svoje prvo putovanje kroz Mediteran krenuo 3. aprila, nakon čega će u Londonu 5. maja biti obavljeno krštenje. Slijedi plovidba kroz Skandinaviju i Baltik kao i kroz zapadni i istočni Mediteran, prenosi Radio Kotor.
Klasifikovan od strane Cruise Critic kao „mali brod" Viking Sea je "sister ship" broda Viking Star, koji je izašao iz brodogradilišta u aprilu 2015. godine, a osvojio je nagrade za najbolji mali kruzer u prošloj godini kao i prvo mjesto na dodjeli nagrada za najbolji kruzer godine od strane Cruise Critic i Travel + Leisure's Worlds Best.
Viking Sea ima 47.800 tona, dužine je 228 m, 465 kabina i prima 930 putnika. Drugi je po redu od šest naručenih kruzera. Treći po redu je Viking Sky koji je naručen za 2017. u godinu, a preostala tri koji još uvijek nemaju ime su naručeni takođe za ovu, kao i za 2018. i 2020. godinu.
Viking putnicima nudi izuzetno dobro dizajnirane kruzere koje ih čine bliže kulturama koje posjećuju. Brodovi su mali da bi putnici bili bliže svojoj destinaciji i dalo im više vremena za boravak u luci, vise noćenja i što manje plovidbe po moru.
Brodove karakteriše specifičan dizajn, ekološki dizel-električni pogon, široka upotreba solarnih panela kao dodatnog izvora energije, te skandinavski praktična i sa mjerom dekorisana luksuzna unutrašnjost koju karakteriše i činjenica da sve putničke kabine na ovom brodu imaju sopstvene balkone.
Druga velika razlika „Vikingovih" brodova u odnosu na konkurenciju na kruzing-tržištu je što nemaju kazino koji je neizostavni dio drugih kruzera, niti velike zabavne centre, ali zato imaju biblioteku, piano bar, pozorište i bioskop, te priliku da dok na njima plovite slušate naučna predavanja iz raznih oblasti, ili da se obučavate u vrhunskom kulinarstvu pod nadzorom direktno glavnog brodskog šefa-kuvara.
U Kotoru će boraviti do 21 sat kad isplovljava za Dubrovnik. Na brodu je 643 putnika i 471 član posade, saopštavaju iz Luke Kotor.
Komentari