Sa dolaskom novih, pametnih telefona, ljudi su dobili mogućnost da imaju računar na svakom koraku. To znači da preko svog telefona možete vršiti elektronske kupovine i transfere novca, a to je upravo šta elektronski lopovi traže.
Od 2013. do 2015. godine, povećanje napada na mobilne telefone se povećalo za 214 odsto, a lične i sigurnosne informacije korisnika postale su veoma ugoržene. Dakle šta raditi i kako spriječiti napad hakera na vaš mobilni telefon.
1. Koristite posebne servise za slanje poruka: Iako se poruke najčešće šalju preko aplikacije za poruke, kreatori pametnih telefona kažu da je mnogo sigurnije slati poruku preko Facebooka ili nekog drugog servisa koji ima jake zaštitne mjere. Hakeri su danas u stanju da čitaju vaše poruke, prisluškuju pozive, pa čak i da utvrde vašu lokaciju. Ali ako poruke budete slali preko Fejsa, to će teško moći da pročitaju, osim ako ne saznaju vašu šifru za FB nalog.
2. Apdejtovani operativni sistem: Čak i kada kupite nov telefon, morate se potruditi da je vaš operativni sistem najnovije verzije. Hakeri znaju vrlo brzo da iskoriste mane starog operativnog sistema i da tako „upadnu“ u vašu telefonsku memoriju. Ovakvi napadi su češći na Android uređajima, pa vam savjetujemo da što prije apdejtujete baš operativni sistem.
3. Vodite računa koje aplikacije skidate: Prednost pametnih mobilnih telefona je beskonačna mogućnost aplikacija. Čini nam se da svaki dan izađe bezbroj novih aplikacija koje jednostavno jedva čekamo da probamo. Međutim, pojedine aplikacije mogu biti kao virusi i prolaz kroz koji će hakeri ući u vaš telefon. Uvijek skidajte one aplikacije koje imaju dobre ocjene i komentare i izbjegavajte one koje nisu testirane od strane većine.
Nezavisne
Komentari