Komisija je formirana odmah nakon završetka policijske akcije u kojoj je ustrijeljen osumnjičeni za dvostruko ubistvo. Prema policijskom nalazu, Dragićević je ispalio najmanje petnaestak hitaca iz automata na policajce koji su ubacili suzavac u kuću gdje je bio zabarikadiran i Komisija je konstatovala da je u datoj situaciji reagovano shodno zakonskim ovlašćenjima koje ima Specijalna antiteroristička jedinica Dragićević je ubijen u napuštenoj kući poslije uzaludnih pokušaja policajaca da ga natjeraju da se preda nakon što je ubio bivšu ženu Slobodanku Terzić i njenog supruga Radoša Terzića. Nekoliko sati Dragićević je proveo zabarikadiran u mjestu Guke, opkoljen dvadesetoricom specijalaca. Na njih je iz automatske puške ispalio najmanje petnaest hitaca.
Komisiju je formirao direktor policije Slavko Stojanović kako bi se utvrdille okolnosti pod kojima je policija upotrijebila oružje.
Sagledane su sve činjenice i Komisija je sačinila zapisnik sa mišljenjem o okolnostima, opravdanosti i upotrebi sredstava prinude prema Dragićeviću.
Zapisnik je dostavljen direktoru Uprave policije koji je na osnovu njega i nakon mišljenja Komisije ocijenio da su sredstva prinude, odnosno šok bombe i oružje upotrijebljeni u skladu sa Zakonom o unutrašnjim poslovima. Specijalci su 21. aprila pribjegli u pomoć kolegama u Pljevljima kojima je Dragićević samo noć ranije ukrao automobil i otvorio vatru. Policajci iz Pljevalja locirali su Dragićevića i zajedno sa kolegama iz Podgorice opkolili kuću u kojoj se sakrio. Oko 13 sati, kada su počeli pregovori, osumnjičeni za dvostruko ubistvo odgovorio im je hicima iz automatske puške.
U nekoliko navrata do 17 sati, osim policije i njegov kum i sveštenik pokušali su da ga nagovore da se preda ali bezuspješno.
Sat kasnije stiglo je novo upozorenje od osumnjičenog da je na vratima kuće postavio eksplozivnu napravu jer se boji za svoj život iako su ga službenici SAJ-a nekoliko puta pozivali da se preda.
Oko 19.30 sati Dragićević je najavio predaju. Policajci sa gas maskama približili su se kući i tražili izlaz koji je bezbjedan. Uslijedili su pucnjevi na njih, nakon čega su aktivirane šok bombe.
Smrtonosni hitac kojim je ustrijeljen Dragićević uslijedio je nakon što su policajci shvatili da Dragićević neće da se preda i postaje prijetnja. Ubijen je oko 20 sati, a istražitelji su pored njegovog tijela pronašli automatsku pušku, bombu i pištolj. Pretresom njegovog džipa pronađena je eksplozivna naprava ispod sjedišta. Utvrđeno je da se radi o ručnoj bombi M 52 koja je bila vezana kanapom i čiji je osugurač bio izvučen na pola.
Od bivše supruge Dragićević je bio razveden deset godina. Zločin iz strasti, kako su stručnjaci okarakterisali ovo ubistvo, počinio je 19. aprila. Sačekao je Radoša Terzića ispred ulaza u gradski stadion i likvidirao ga sa dva metka. Terzić je povredama podlegao u pljevaljskoj bolnici. Pola sata kasnije, upao je u stan Slobodanke Terzić u pljevaljskom naselju Varoš i u nju ispalio kako je pokazao obdukcioni nalaz 20 hitaca iz automatske puške.
Komentari