Evo zašto ne treba da prosipate vodu u kojoj se kuvala tjestenina
Foto: Thinkstock

"Tečno zlato"

Evo zašto ne treba da prosipate vodu u kojoj se kuvala tjestenina

Voda u kojoj se kuvala tjestenina ne bi trebalo da prosipate.

Naime, ona može biti savršeni dodatak sosu za tjesteninu.
Zbog svojih svojstava, ali i zlatne boje koju poprimi, voda u kojoj se kuvala tjestenina naziva se i tečnim zlatom. 

Kako biste od vode u kojoj se kuvala tjestenina dobili maksimum, bitno je da pazite u koliko vode tjesteninu kuvate. Naime, vode ne smije biti previše, već ulijte onoliko vode koliko je potrebno da prekrijete tjesteninu dok se kuva. Bojite se da će se tjestenina slijepiti ako se kuva u malo vode? To se neće dogoditi ako je tokom prva dva minuta kuvanja nekoliko puta dobro promiješate. 

Kada je tjestenina skuvana, u vodi će ostati savršena koncentracija skroba, pa će voda biti vidljivo viskozna. Nekoliko kašika vode u kojoj se kuvala tjestenina dodajte sosu koji će tako dobiti predivnu svilenkastu teksturu. Preostalu vodu nikako nemojte bacati. Napravite zalihe tako što ćete je zamrznuti u malim količinama (posude za led će savršeno poslužiti u tu svrhu). Svaki put kada pravite supe, gulaše, rižoto ili soseve dodajte jednu ili dvije kockice.

Zadovoljna.hr

Komentari

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.