U ovom sastavu putovalo bi se brzinama od preko 1.000 kilometara na sat, pa bi recimo, putovanje od Los Anđelesa do San Franciska trajalo samo 30 minuta.
Kako bi se njegova ideja što brže realizovala, raspisano je takmičenje za najbolje tehnološko rješenje, na koji su se javila 124 tima širom svijeta, a među njima su i studenti s holandskog Delft University of Technology.
Holandski ministar ekonomije Henk Kamp danas će predstaviti Hyperloop kapsulu koju su dizajnirali i napravili studenti iz Delft Hyperloop tima, koji krajem ljeta putuju u Kaliforniju, u sjedište Muskove kompanije SpaceX gdje će se održati finale takmičenja.
Delft Hyperloop tim razvio je prototip kapsule koja je dugačka 4,5 metara i visoka 1 metar, i nije dovoljno velika da bi se u njoj putovalo, ali će zadovoljiti uslove za testiranje u SpaceX-u.
Holandski studentski tim kaže da očekuju da će njihova kapsula postići brzinu od 400 kilometara na sat.
Hyperloop, kada bude potpuno razvijen, zahvaljujući kretanju kroz tunele s niskim pristiskom i “lebdenju” pomoću elektromagneta, kretaće se brzinom od 1200 kilometara na sat, što omogućuje putovanje od Amsterdama do Pariza za samo pola sata.
Komentari