AFP prenosi da je američki predsjednik Barak Obama osudio "strašan teroristički napad".
"Ostajemo posvećeni solidarnosti i partnerstvu sa Francuskom, našim najstarijim saveznikom, u njenom odgovoru i oporavku od ovog napada", naveo je u saopštenju Obama.
Američki državni sekretar Džon Keri, koji je juče ranije tokom dana boravio u Parizu povodom parade za praznik Pada Bastillje, obećao je u ime SAD Francuskoj "bilo kakvu pomoć koja joj bude potrebna".
Kineski premijer Li Kečijang uputio je saučešće žrtvama i naveo da se Kina suprotstvavlja svim oblicima terorizma, a Savjet bezbjednosti UN je napad u Nici nazvao "varvarskim i kukavičkim".
Portparol novoizabrane britanske premijerke Tereze Mej napad u Nici je nazvao "strašnim incidentom" i dodao da su "šokirani i zabrinuti".
Novi britanski ministar spoljnih poslova Boris Džonson napisao je na Tviteru da je "šokiran i tužan zbog užasnih događaja u Nici i strašnih gubitaka života".
Predsjednik Evropskog savjeta Donald Tusk jučerašnji dan je nazvao "tužnim danom za Francusku, za Evropu" i dodao da je "tragično" to što su "mete napada bili ljudi koji su slavili slobodu, jednakost i bratstvo".
Predsjednik Evropske komisije Žan Klod Junker u saopštenju poručuje da je i sam pogođen i tužan zbog dešavanja u Nici tokom naciolnig praznika Francuske.
"Izražavam solidarnost sa žrtvama, porodicama i svim Francuzima i Francuskinjama koji su u žalosti zbog kukavičkog čina terora. Francuska može da računa na Evropsku komisiju i zemlje članice EU u nastavku borbe protiv terorizma kako unutar tako i van granica EU", stoji u saopštenju predsjednika Evropske komisije.
I šefica diplomatije EU Federika Mogerini pridružila evropskim liderima u poruci "ujedinjeni protiv mržnje i nasilja".
Komentari