"Na osnovu svih prikupljenih dokaza u toku izviđaja, cijenim da su policijski službenici Specijalne antiterorističke jedinice Uprave policije postupali na krajnje zakonit i profesionalan način, u skladu sa pravilnikom o načinu obavljanja određenih policijskih poslova i primjeni ovlašćenja u obavljanju tih poslova, kao i u skladu sa Zakonom o unutrašnjim poslovima", navodi se u odgovorima tužioca Hasana Lukača dostavljenim Pobjedi.
Iz Višeg državnog tužilaštva su pojasnili da su, prije akcije, službenici policije pregovarali sa Dragićevićem da se preda, ali da on to nije htio.
Osumnjičeni se oglušio na njihova naređenja i u pravcu policajaca ispalio više projektila iz automatskog oružja.
Daljom akcijom uključena je Specijalna antiteroristička jedinica, nakon što je Dragićević i u njihovom pravcu takođe ispalio veći broj projektila, u kojoj akciji je osumnjičeni stradao navodi se u odgovorima tužioca Lukača.
Dragićević je ubijen u napuštenoj kući u naselju Guke poslije uzaludnih pokušaja policajaca da ga natjeraju da se preda. U kući se zabarikadirao nakon što je ubio bivšu ženu Slobodanku Terzić i njenog supruga Radoša Terzića. Nekoliko sati Dragićević je proveo zatvoren u kući u mjestu Guke, opkoljen dvadesetoricom specijalaca i na njih je iz automatske puške ispalio najmanje petnaest hitaca.
Osim policije, sa njim su pregovarali i njegov kum i sveštenik. Pred kraj pregovora, Dragićević je upozorio policajce da je na vratima kuće postavio eksplozivnu napravu, a zatim najavio predaju.
Kada su se policajci sa gas maskama približili kući i tražili izlaz koji je bezbjedan, on je počeo da puca na njih. Oni su mu odgovorili šok bombama, a zatim ga usmrtili. Smrtonosni hitac kojim je ustrijeljen Dragićević uslijedio je nakon što su policajci shvatili da on neće da se preda i da postaje prijetnja.
Ubijen je oko 20 sati, a istražitelji su pored njegovog tijela pronašli automatsku pušku, bombu i pištolj.
Komentari