Nakon tragedije koja se dogodila njenoj sestri, Kerolajn je odlučila da javno govori kako bi ukazala drugim ljudima na bolest koja je ubila njenu sestru. U pitanju je sepsa od koje svake godine zvanično umre 44.000 ljudi, više nego što umre od raka crijeva, dojke i prostate zajedno.
- Ljudi ne shvataju da postoje brojni uzroci sepse. Na primjer, od infekcija koje su obično povezane s bolestima poput dijabetesa i raka, ali to može biti i naizgled bezazelan povreda kakvu je imala moja sestra - objašnjava Kerolajn.
Koliko je važno da se bolest u startu uoči ukazuje i Lusin razvoj bolesti.
Lusi je tokom sređivanja u bašti zadobila posjekotinu na polećini ruke. Pošto joj to nije zaraslo nakon nedelju dana, ona je otišla kod ljekara.
Petak, 27. mart
Lusi je otišla kod ljekara i žalila se na bolove u ramenu. Ljekar joj je prepisao analgetike i poslao na akupunkturu. Nakon povrtka kući je povraćala i bila u jakim bolovima.
Ponedeljak, 30. mart
Lusini prsti i ruke su postali vrlo crveni i otečeni, ona je i dalje povraćala i imala strahovite bolove. Otišla je ponovo kod svog ljekara koji je pomislio da je u pitanju ugrušak krvi i poslao je na analizu krvi. Nakon 30 minuta je utvrđeno da ima sepsu u stavljena je na intravenske antibiotike.
Utorak, 31. mart
Lusi je premještena na intenzivnu njegu i nastavili su liječenje s povećanom dozom antibiotika.
Srijeda, 1. april
Lusi je stavljena na aparate za disanje. Tokom tog dana su organi počeli da joj otkazuju i iste večeri je umrla.
Da je odmah uradila test krvi, vjerovatno bi bila živa!
Izvještaj patologa je utvrdio da je umrla od toksičnog šoka izazvanog sepsom.
- Da je Lusi odmah uradila test krvi, dobila bi tretman koji joj je potreban mnogo ranije i uvjerena sam da bi ishod bio drugačiji - kaže Kerolajn.
Simptomi sepse su slični mnogim drugim bolestima, zato je važno uraditi analizu krvi, zaključuje Kerolajn.
Komentari