Deset najdarežljivijih zemalja na svijetu
Ilustracija

Istraživanja pokazala

Deset najdarežljivijih zemalja na svijetu

Istraživanje Fondacije za humanitarnu pomoć o tome koji su narodi najdarežljiviji pokazalo je da se na prvom mjestu nalazi Irak.

Kako prenosi BBC, Iračani su najvelikodušniji prema strancima, dok građani Mjanmara najviše doniraju, pokazalo je istraživanje Fondacije za humanitarnu pomoć (CAF).

Prošlog mjeseca, osam od deset Iračana su pomogli nekome koga ne poznaju, a za njima ne zaostaju ni Libijci. U istom periodu, 91% stanovnika Mjanmara su uplatili novac u dobrotvorne svrhe.

Poređenja radi, 63% Amerikanaca su donirali novac, dok je njih 73% pomoglo nekom nepoznatom.

Tabela CAF, koja uzima u obzir finansijske donacije, pokazuje da je Velika Britanija najdarežljivija zemlja u Evropi, Kenija u Africi, Gvatemala u Latinskoj Americi i Ujedinjeni Arapski Emirati na Srednjem istoku.

Kao najmanje darežljiva zemlja na svijetu navedena je Kina.

Ovako izgleda tabela (procenti predstavljaju količinu sredstava uplaćenih u humanitarne svrhe u odnosu na broj stanovništva):

1. Mjanmar 70%

2. Sjedinjene Američke Države 61%

3. Australija 60%

4. Novi Zeland 59%

5. Šri Lanka 57%

6. Kanada 56%

7. Indonezija 56%

8. Ujedinjeno Kraljevstvo 54%

9. Irska 54%

10. Ujedinjeni Arapski Emirati 53%.

N 1 info.com

Komentari

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.