Mandić je nakon saslušanja u Specijalnom državnom tužilaštvu saopštio da se protiv DF-a vodi „montirani politički proces“, javlja Anadolija.
Glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić saslušavao je danas nešto oko dva sata Andriju Mandića, jednog od lidera DF-a, koji je osumnjičen da je dio organizovane kriminalne grupe, koja je 15.oktobra 2016. godine pripremala teroristički napad na državne institucije, upad u Skupštinu i likvidaciju tadašnjeg premijera Mila Đukanovića.
Foto: AA, Andrija Mandić
Nakon saslušanja, Mandić je novinarima saopštio da želi što prije da se završi cijeli slučaj i da niko iz DF-a nema nikakve veze sa cijelim slučajem.
„Ovo je montirani politički proces koji ima za cilj da ojača Demokratsku partiju socijalista i crnogorski režim, a da oslabi opoziciju, odnosno Demokratski front. Ja sam danas Milivoja Katnića upoznao sa činjenicama da želim da se što prije završi ovaj proces, da imamo potrebu kao politička organizacija da saslušamo kako će da dokaže našu krivicu, našu povezanost sa onim ljudima sa kojima zaključuje sporazume i takođe sam ga obavijestio da su prošla stara vremena, vremena komunizma, da vi ljude koje sumnjičite prvo stavite u pritvor, a onda im svaki dan nudite razne sporazume kako bi oni izašli iz zatvora“, rekao je Mandić.
Poručio je i da niko iz DF-a nije imao zle namjere 16. oktobra uveče.
„Sa ovolikim medijskim forsiranjem ove priče, bježi se od hapšenja kriminalaca iz crnogorske vlasti za koje postoji obilje dokaza. Niko iz DF-a nije bio u nikakvom kontaktu sa ljudima koje pominje glavni specijalni tužilac. To ćemo lagano dokazati da ni sa Rusima, kao ni sa državljanima Srbije nismo imali nikakve kontakte“, kazao je Mandić.
On je istakao da je skidanje poslaničkog imuniteta njemu i Milanu Kneževiću pravno nevaljana odluka i najavio ustavnu žalbu.
Milan Knežević, poslanik DF-a, koji se takođe sumnjiči da je dio kriminalne organizacije koja je na dan parlamentarnih izbora pripremala teroristički napad u Crnoj Gori, danas će biti saslušan u 13 časova.
Crnogorsko tužilaštvo u ovom postupku vodi istragu protiv ukupno 25 osoba, uključujući Mandića i Kneževića, od kojih su 18 državljani Srbije i dvojica državljani Rusije.
Neki od uhapšenih su nedavno sklopili sporazum o priznanju krivice sa crnogorskim tužilaštvom.
Većina osumnjičenih se nalazi u pritvoru u Podgorici, dok Crna Gora očekuje izručenje Nemanje Ristića i Predraga Bogićevića od strane Srbije.
Komentari