U vježbi su učestvovali državni sekretar u Ministaratvu odbrane Slobodan Filipović i predstavnici Službe za odnose s javnošću Vlade, Ministarstva odbrane, Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije, Ministarstva javne uprave, Ministarstva zdravlja, Ministarstva saobraćaja i pomorstva i Ministarstva poljoprivrede i ruralnog razvoja.
U danas simuliranoj situaciji – nizu cyber napada na informatičku infrastrukturu, uključujući i takvo ugrožavanje informacionih sistema, Tim za krizno komuniciranje uvježbavan je za reagovanje u ovakvim kriznim događajima.
Kako je saopšteno iz Vlade, cilj vježbe je bio preduzimanje koordiniranih aktivnosti organa državne uprave za pravovremeno i cjelovito informisanje javnosti i sprječavanje širenja dezinformacija u slučaju kriznog događaja.
Podsjećamo, da je Vlada na sjednici održanoj 2. marta obrazovala Tim za pripremu Predloga plana kriznog komuniciranja, u cilju preduzimanja koordiniranih aktivnosti organa državne uprave za pravovremeno i cjelovito informisanje javnosti i sprječavanje širenja dezinformacija u slučaju kriznog događaja.
U saopštenju se kaže da je vježba je pripremljena i realizovana uz pomoć Ambasade UK u Crnoj Gori i ambasadora Iana Vitinga /Witting/ koji su za ove potrebe angažovali tim kompanije Oakas na čelu sa penzionisanim brigadirom Ričardom Haldenbijem /Richard Haldenby/.
U stručnom timu Oakasa su i, dodaje se, ekspret za međunarodnu bezbjednost Tomas Oven /Thomas Owen/ i stručnjaci iz oblasti strateških komunikacija i medija - penzionisani potpukovnik Mark Venham /Wenham/ i bivši savjetnik za medije u Vladi UK Džimi Lič /Jimmy Leach/.
Kako se navodi, u vježbi kriznog komuniciranja učestvovali su novinari Televizije i Radija Crne Gore, Radija Antena M, Vijesti i Dnevnih novina.
Komentari