Prisluškivani razgovori potvrdili su i da je odbjegli Slobodan Kašćelan dominantan u odnosu na ostale članove kavačke grupe, jer je upravo on taj koji izdaje naređenja i uputstva, daje savjete, a ono što je uočljivo jeste da izuzetno brine o „zaštiti ličnog fizičkog integriteta”. Osim Kašćelana, vrhu ove kriminalne piramide pripada i Igor Božović, koji je do detalja upućen o dešavanjima unutar grupe iako se već duže vrijeme nalazi iza zidina spuškog zatvora na izdržavanju višegodišnje robije.
Mobilne telefone koje je policija prošlog ljeta oduzela od Tripa Moškova, Igora Andrića i Ilije Dedovića nije bilo moguće vještačiti. Naime, kako vještaci navode, telefoni su enkriptovani, odnosno nemoguće ih je dešifrovati jer se u aparatima nalazi dupla zaštita u vidu pasvorda. Zato nije bilo moguće iz njih „izvući“ poruke i ostale podatke. Tužilaštvo je iz ovog nalaza vještaka zaključilo da su se zaštitom uređaja bavile osobe sa forenzičkim znanjima.
Prema navodima optužnice, petnaestočlana kavačka grupa tereti se za zelenaštvo, nedozvoljeno držanje oružja, prodaju droge, davanje mita, teško djelo protiv opšte sigurnosti i pranje novca.
Iz mjera tajnog nadzora proizilazi da je Samardžić u stalnoj telefonskoj komunikaciji sa Vladimirom Božovićem, preko kojeg zakazuje sastanke, što ukazuje na činjenice da je u kontaktu sa članovima ove kriminalne organizacije, stoji u optužnici.
Naime, iz prisluškivanih razgovora Tužilaštvo je otkrilo da je Samardžić pripadnicima „kavačkog klana” Aleksandru Đurišiću i Vladimiru Božoviću, nakon hapšenja u avgustu prošle godine, omogućio kontakt u zgradi kotorske policije kako bi se dogovorili o načinu iznošenja odbrane pred tužiocem.
Naime, Đurišić i Božović su uhapšeni nakon što su prijetili sugrađaninu Saši Radanoviću, koji je navodno blizak suprotstavljenom „škaljarskom klanu”.
Ovaj incident između trojice mladića ocijenjen je tada kao nastavak rata koji se već duže vodi između dvije zavađene kotorske kriminalne grupe. Samardžić je neposredno prije podizanja optužnice protiv petnaestočlane kavačke grupe potpisao nagodbu sa Tužilaštvom, ali je ona u petak odbijena odlukom predsjednika Višeg suda u Podgorici Borisa Savića.
Sporazumom o priznanju krivice Samardžić je pristao da za počinjena krivična djela provede pet i po mjeseci u zatvoru.
Iako je neposredno nakon hapšenja Samardžić priznao da je koristeći poziciju u kotorskoj policiji vođama „kavačkog klana” javljao policijske aktivnosti koje su bile usmjerene ka rasvjetljavanju krivičnih djela za koja se oni terete, pred sudom je tvrdio suprotno.
Prema nezvaničnim informacijama, Samardžić je odustao od nagodbe tvrdeći da je priznanje potpisao pod pritiskom.
Tokom istrage Samardžić je više puta saslušavan i tada je tvrdio da je odavao tajne kada je planirano hapšenje koga od pripadnika ove kriminalne grupe, kako bi oni uspijevali da izbjegnu privođenje.
U optužnici se navodi da se iz predloženih dokaza, prevashodno iz listinga komunikacije okrivljenih, utvrđuje da su međusobno komunicirali, pri čemu ni u kom slučaju nijesu razgovarali o uobičajenim temama, već se razgovor svodio uglavnom na stvari koje su od interesa za kriminalnu organizaciju navodi se u optužnici.
Iz transkripta prisluškivanih razgovora se vidi da Igor Božović, koji je na izdražavanju kazne zatvora zbog šverca droge, konstantno u kontaktu sa Kašćelanom, ali i ostalim članovima grupe, koji ga obavještavaju o svim dešavanjima od interesa za kriminalnu organizaciju.
Komentari