Kako navodi avaz.ba, nakon što je Andersonova saznala da je zabrana uzgoja životinja radi krzna koja je trebalo da stupi na snagu 2018. dovedena u pitanje, obratila se Čolaku sa apelom da ne popusti pritisku krznarskog lobija. Ona je pozvala na poštovanje prelaznog perioda određenog 2009. godine.
„Kao počasna ambasadorka (organizacije za zaštitu životinja) PETA posvetila sam veći dio života pomoći životinjama koje pate u krznarskoj industriji i ponosna sam na svaku zemlju koja je zabranila uzgoj životinja radi krzna", piše u pismu Pamele Anderson Bariši Čolaku.
Ona je dodala da bi bila oduševljena kada bi se Bosna i Hercegovina pridružila Austriji, Hrvatskoj, Holandiji, Sloveniji, Velikoj Britaniji i drugim zemljama tako što će ustati protiv okrutnosti i zatvoriti sve farme krzna.
Navela je da se 2016. desio pokušaj da se ukine postojeća zabrana, ali ga je Parlamentarna skupština odbacila.
„Krznarska industrija u zadnjem trenutku pokušava da za nekoliko farmi koje još rade osigura dodatnih deset godina. Činčile i druge životinje užasno pate zbog uslova u kojima žive i u kojima ne mogu zadovoljiti svoje prirodne potrebe“, napisala je Andersonova.
Ona je rekla da te životinje „čitave živote provode u malim, prljavim žičanim kavezima i onda se podvrgavaju brutalnoj elektrokuciji i gušenju plinom“.
„Moto PETA djelimično kaže: Životinje nisu naši odjevni predmeti“, saopštila je ova organizacija povodom pisma Pamele Anderson.
Komentari