To je oko deset odsto više nego lani, pokazuju podaci Turističke organizacije Budva.
Kako je Pobjedi saopštila portparol TOB Darja Marović, gostiju je bilo najviše iz Rusije i Srbije, potom iz Bosne i Hercegovine, Italije, Ukrajine, Bjelorusije, Poljske.
Razlika u odnosu na prethodne sezone je, kaže ona, to što su se gosti kraće zadržavali nego ranije, u prosjeku šest dana.
Statistika Marović ističe da je od broja gostiju i ostvarenih noćenja važnije koliko su gosti zadovoljni Budvom, da je li ostvarila očekivanja mnogobrojnih turista koji u njoj borave, da li je kao destinacija spremna da se iz godine u godinu razvija i napreduje.
"Ukoliko se poboljša kvalitet turističke infrastrukture i usluga, kao i čitavog javnog sektora, novim ponudama i strateški usmjerenim marketingom, rezultati mogu biti još bolji", uvjerena je ona.
Ističe da evidencija o stvarnom broju posjeta turista i noćenja ne može biti sto odsto precizna.
"Podatke o privatnom smještaju mi evidentiramo na info punktovima, dobijamo podatke direktno i od hotelijera, upoređujemo ih sa podacima MUP-a i Monstata. U Budvi, izraženije nego u ostalim opštinama, postoji i veliki problem nelegalnog (neregistrovanog) privatnog smještaja, mada je taj broj svake godine manji. Dodatnim beneficijama prema privatnim izdavaocima i jednostavnijim procedurama i ovo bi u narednom periodu moglo biti uspješno riješeno", objašnjava Marović.
Komentari