Mulić je istakao da se vodostaj približava nivou kada može biti velikih problema u smislu direktnog ugrožavanja stanovništa, zatim domaćinstava i drugih objekata.
"Poplave još uvijek nijesu zahvatile područja sa potencijalnim rizikom, ali hidrološki i meteorološki parametri govore da se situacija u narednim danima može značajno usložnjavati i komplikovati. Operativni štab konstantno prati situaciju i u stalnom je kontaktu sa nadležnim službama i organima, kako na lokalnom, tako i na državnom nivou", saopštio je Mulić.
On je istakao da na osnovu informacija koje Operativni štab za zaštitu i spašavanje, preko OKC112 Direktorata za vanredne situacije ima, situacija je i u susjednoj Albaniji vrlo složena po ovom pitanju.
"Količina voda u hidroakumulacijama na Drimu je premašila kritični nivo. Imajući u vidu da je uz količinu padavina, i druge faktore, ispuštanje vode iz ovih hidroakumulacija jedan od ključnih razloga podizanja vodostaja jezera, i da će direktno uslovljavati situaciju na terenu, još jednom apelujemo na građane da pokretnu imovinu i životinje izmjeste na sigurne lokacije, da putem sredstava informisanja prate razvoj situacije i budu odgovorni saradnici u ovom zajedničkom problemu", upozorava on.
Sistem zaštite i spašavanja je i dalje u punoj pripravnosti sa svim raspoloživim materijalnim i ljudskim resursima i reagovaće u skladu sa razvojem situacije, kazao je Mulić.
Foto: Cetinjski list
Vodostaj Rijeke Crnojevića, prema posljednjim mjerenjima Zavoda za hidrometeorologiju od 7 časova i trideset minuta, iznosi 202 centimetra. To je 76 centimetara više u odnosu na posljednje jučerašnje mjerenje.
Prema riječima Aleksandra Zubera, načelnika Službe zaštite i spašavanja Cetinja, voda je ušla u kuće koje se nalaze u blizini šetališta, ali nema novopolavljenih objekata.
Ekipe Službe zaštite i spašavanja su na terenu i obilaze ugrožena područja. Trenutno nema padavina, ali kako vodostaj i dalje raste, sve nadležne službe su i dalje u pripravnosti - kazao je Zuber za Cetinjski list.
Komentari