Publika sastavljena od mladosti i iskustva u glas je pjevala hitove ove grupe koji traju već decenijama.
Pjevač grupe Hari Varešanović, koncert je otvorio hit pjesmom iz 1997. godine “Javi se”, zatim su se nizali hitovi “Da ti ko čovjek oprostim”, “Azra”, Kad dođe Oktobar”, “Volio bih da te ne volim”, evrovizijska “Lejla” i evergrin pjesme, “Domine”, “Kad dođe Oktobar”,”Ne lomi me”, “Prsten i zlatni lanac” i dr.
Foto: Kodex
U duhu 16. Internacionalnog festivala tamburaških orkestara u okviru kojeg je i nastupila ova grupa, Hari je otjepjevao i par sevdalinki uz zvuke tambure kao što je “Jutros mi je ruža procvjetala”, a otpjevao je i pjesmu Kemala Montena “Sarajevo ljubavi moja”.
Hari je nakon koncerta kazao da mu je u Bijelom Polju bilo prekrasno kao i uvijek.
“Ovo nije prvi put da sviramo u vašem gradu, već 12-ti ja mislim. Bijelo Polje je sve ljepše i ljepše, omladina je vedra, a svi su bili sjajno raspoloženi. Noć je bila tamburice pa je bio red i da mi unesemo malo tog zvuka u naše izvođenje i da otjevam i ja koju pjesmu te vrste muzike”, kazao je Hari.
Foto: Kodex
Kaže da se uvijek rado odazove pozivima na onim skupovima gdje je dobra muzika i pozitivni ljudi, te da njeguje sve muzičke pravce.
“Rijetko učestvujem u takmičarskim festivalima, ali ovdje sam kao gost koji je na kraju večeri imao svoj šou program, i drago mi je da su ljudi uživali”, istakao je popularni pjevač.
Hari je na kraju otkrio da i on uživa u zvucima tambure pa tako često naruči da mu neko otpjeva i pjesme od Zvonka Bogdana.
Prije sarajevske grupe publika je uživala u muzici orkestara "Zlatne žice" i " Lovor" Srbija, "Marvanyos" Mađarska, "Muzički signali" i "Limski biseri" iz Bijelog Polja.
Foto: Kodex
Noć prije na festivalu su nastupile "The Frajle" popularna novosadska ženska grupa, a održan je i koncert posvećen Kseniji Cicvarić pod nazivom ''21 godina poslije'', u okviru kojeg su nastupili Šukrija Žuti Serhatlić, Tanja Šeter, Nedžib Delić i Milena Pantović.
Foto: Kodex
U okviru dvije festivalske večeri nastupilo je jedanaest tamburaških orkestara iz Mađarske, Hrvatske, Makedonije, Srbije i Crne Gore.
Predsjednik Opštine Bijelo Polje Petar Smolović ocijenio je da je Internacionalni festival tamburaških orkestara kruna kulturnog ljeta u ovom gradu.
“Već 16. godina tradicije pokazuje da je zaista zaživio ovaj festival. On je međunarodnog karaktera, i to pokazuje podatak da su učesnici bili iz šest država", kazao je Smolović i dodao da sama uspješnost obavezuje organizatore da nastave ovakvu tradiciju festivala sa dodatnim unapređenjem.
Umjetnički direktor XVI Internacionalnog festivala tamburaških orkestara, Milorad Mićo Miranović, oduševljen je reakcijom publike tokom obije večeri, i kaže da mu je nakon svega što je doživio srce puno.
“Posebno mi je drago što se Bijelo Polje još jednom pokazalo kao izvanredan domaćin”, kaže on.
Milorad Mićo Miranović, foto:Kodex
Istakao je da je Bijelo Polje već prepoznato kao grad koji je povezuje ljude, kulture, prostore.
“Nešto što se iz Bijelog Polja nosi, to se pamti za čitav život”, istakao je Miranović.
Smtara da je ovaj grad postao i najznačajnija tačka na mapi tamburaških dešavanja.
“Ako se uzme u obzir kompletna slika ovo je jedan od boljih festivala poslednjih godina, i hvala građanima Bijelog Polja što su bili dobri domaćini”, poručio je Miranović.
#HariMataHari #BijeloPolje #IFTO https://t.co/tb6MZvttUO pic.twitter.com/eEcA2QFOHD
— Kodex.me (@KodexMe) August 5, 2018
Komentari