Prema poslednjim podacima koje je Bratušekova dostavila prije nego što je početkom ove godine postala prva predsjednica vlade u istoriji Slovenije, prihodi i ušteđevina su navedeni do svakog evrocenta. To je i razumljivo, s obzirom na to da je prikrivanje prihoda koštalo vlasti njenog prethodnika Janeza Janšu.
Janez Janša
Dio javnosti izrazio je sumnju u to da premijerka koja se vozi u „mercedesu A klase“, koji je 2010, kada je kupljen, vredio 14.700 evra, nema na bankovnom računu više od 10.000 evra.
Milo Đukanović prijavio je Komisiji za sprečavanje sukoba interesa mjesečnu platu od 940 evra, uz nekretnine i vlasničke udjele koje poseduje u firmama. Za razliku od Bratušekove, Đukanović nije naveo nikakvu ušteđevinu u banci, iako je sredinom aprila prihodovao više od milion evra prodajom 2,55 odsto udjela u Prvoj banci, što nije objavljeno na sajtu Komisije za sprečavanje sukoba interesa.
Nikola Gruevski, predsjednik makedonske vlade, prijavio je umjetničke slike, i to 25 dela ukupno vredna oko 7.200 evra, a na sajtu Državne komisije za spriječavanje korupcije stoji i u kojim bankama ima platne kartice. Ivica Dačić, premijer Srbije, imovinsku kartu ojačao je deviznim dnevnicama.
Zoran Milanović, hrvatski premijer, kupio je na kredit stan od 127 kvadrata u Krajiškoj ulici u centru Zagreba, vrijedan 298.800 evra. Da bi olakšao otplatu, prodao je u prvoj imovinskoj karti navedeni porodični dvospratni stan od 130 kvadrata, za koji je, prema podacima „Jutarnjeg lista“, dobio 170.000 evra.
(Blic)