U Prvomajskom proglasu SSCG traži ažurniji i odgovorniji odnos inspekcijskih organa, jači socijalni dijalog, što hitnije usvajanje Zakona o radu i Izmjena i dopuna Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju, produženje važenja Opšteg kolektivnog ugovora i poštovanje svih kolektivnih ugovora, suzbijanje rada na crno i jačanje bipartitnog i tripartitnog socijalnog dijaloga.
U saopštenju se navodi da u susret Međunarodnog praznika rada 1.maja, a u godini kada se obilježava stogodišnjica osnivanja Međunarodne organizacije rada, i danas ostaju isti i nepromijenjeni zahtjevi usmjereni na zaštitu i unapređenje položaja zaposlenih, prenosi agencija Mina.
U uslovima visoke nezaposlenosti, kako se ukazuje u saopštenju, lošeg ekonomskog, socijalnog i životnog standarda, niskih zarada i penzija, a što sve oslikava ukupnu sliku privrednog i ekonomskog položaja zaposlenih, teško da postoji realan i objektivan motiv i povod za proslavu Praznika rada.
SSCG čestitao je Praznik rada svim građanima uz poruku da će nastaviti da se bori dosledno i uporno za bolji položaj svih zaposlenih, a za uspješnu mladost i dostojanstvenu starost.
Komentari