I on kao i ostale preminule osobe već su se liječile u različitim zdravstvenim ustanovama od nekih drugih bolesti.
Preko 200 osoba je zaraženo korona virusom u Italiji, prenosi Ansa.
Vlada je uvela vanredne zaštitne mjere i stavila 11 opština u karantin, u regijama Lombardija i Veneto.
Zdravstveni kordon obezbjeđuje policija tako da niko ne može da uđe ili izađe iz crvene zone, odnosno žarišta odakle je zaraza krenula. Ukoliko bude potrebno, vlada će angažovati i vojsku.
Javne ustanove u Venetu, Lombardiji, Emilija Romanji i Pjamonteu su zatvorene – škole, bioskopi, katedrala Duomo u Milanu. Otkazane su i sve javne svečanosti poput karnevala u Veneciji. Televizijske emisije su bez publike u studiju.
Osim u crvenoj zoni, sve je veći broj gradova na severu zemlje u kojima su prodavnice zatvorene osim supermarketa koji rade po nekoliko sati.
Vlada atmosfera straha, ulice su opustjele, nema panike, ali postoji velika zabrinutost i neizvjesnost.
Raste strah u svijetu
U svijetu raste strah da bi epidemija koronavirusom koja se prvobitno pojavila u Kini mogla da preraste u pandemiju sa razornim i smrtonosnim posledicama za zemlje širom svijeta, nakon naglih porasta infekcija u Južnoj Koreji, Italiji i Iranu, prenosi Rts.
Koronavirus je ubio do sada 2.442 i zarazio 76.936 ljudi u Kini. Kako se virus širio na druge zemlje rasla je i zabrinutost, a Svjetska zdravstvena organizacija najviše brine zbog velikog broja slučajeva zaraženih bez jasne epidemiološke slike kako su se zarazili.
Van Kine do sada je registrovano više od 1.400 slučajeva u 28 zemalja, saopšila je u subotu SZO. To uključuje i jedan potvrđeni slučaj na afričkom kontinentu, u Egiptu.
Komentari