1. Danas postoji 9 puta više sadržaja na internetu nego prije 5 godina i to zahvaljujući korisnicima koji međusobno dijele fotografije, snimke, tweetove, statuse, članke… 2011. godine je na internetu postojalo 2 zetabajta sadržaja. (1 bilion gigabajta), piše Cafe.ba.
2. Na internetu se svakodnevno pojavi oko 500 miliona novih fotografija.
3. Servis za dijeljenje slika Snapchat svakodnevno generiše 150 miliona fotografija što je znatno više od Instagrama, ili jedna trećina od ukupnog broja fotografija koje se uploaduje na Facebook.
4. YouTube raste nevjerovatnom brzinom – svakog minuta na njega se uploaduje više od 100 sati materijala.
5. YouTube se po broju korisnika opasno približava Facebooku, a Tumblr se u samo godinu dana digao iz potpune nepoznanice do redovno korišćene društvene mreže.
6. Sve popularnije postaju fitness aplikacije.
7. Tableti se prodaju brže od smartphonea. U manje od tri godine, koliko se nalaze na tržištu, u prodaji su ‘prešišali’ desktop računare i notebookove.
8. Prosječan korisnik mobilnih telefona za svojim uređajem poseže 150 puta u danu. Većinu tog vremena zapravo samo provjeravaju koliko je sati.
9. Iako se skeniranje QR koda kod nas baš i ne koristi, u Kini bilježi golem porast. Svake godine skenira se 4 puta više QR kodova nego prijašnje godine.