Tokom treninga učesnici su imali priliku da naučite više o izazovima u oblastima očuvanja prirode prekograničnog područja Nacionalnog parka Prokletije, u socio-ekonomskom aspektu ovog područja, kao i o mogućnostima za razvoj turizma.
"Mladi su imali priliku da se proaktivno uključe u svaki od segmenata treninga, kroz različite zadatke i diskusiju o izazovima na području Prokletija", navodi se u saopštenju.
Oni su poručili da će u narednom periodu nastaviti sa aktivnostima edukacije u sledećem periodu, te će nastaviti organizaciju kampova u Crnoj Gori, Albaniji i na Kosovu tokom koje će mladi imati priliku da prošire znanje i razmijene stavove i iskustva vezano za ove teme.
Ova aktivnost se realizovala u okviru projekta „Prekogranični dijalog – saradnja mladih za prekogranične dinarske Alpe“, koji je podržan od strane Regionalne kancelarije za razvoj mladih – RYCO.
"Cilj projekta je ostvarivanje saradnje među mladima iz Albanije, Kosova i Crne Gore, kao i povećanje ekološke svijesti o zaštiti i promociji prekograničnog područja Prokletija", zaključili su u saopštenju.
Komentari