Istakli su da je ta okolnost, bacila novo svjetlo na činjenicu, da je prisutna povišena nervoza kod razriješenih funkcioner aOpštine Budva.
"Takođe, obaviještavamo javnost da ne postoji precizna evidencija dolaska zaposlenih na posao, niti elektronskim putem niti drugačije, po jasnim protokolima. Očita je namjera vršilaca dužnosti da uvedu jasnu evidenciju dolaska na posao, sa preciznim protokolom iz domena zakona i propisa koji uređuju radne odnose. Očigledno je da bivša vlast nema evidenciju ko je sve na platnom spisku Opštine Budva. To ukazuje da postoji osnovana sumnja da je bivša vlast zapošljavala partijski, bez mjere i mimo zakona. Svjesni svog nerada u prethodnom periodu oni ponovo pokušavaju da zamijene teze i prikriju svoju neodgovornost i neznanje", izričiti su iz DPS-a.
U saopštenju su naveli da je takođe nestao djelovodnik za skupštinske službe što počinioca i nalogodavce ovog djela dovodi u sferu krivične odgovornosti.
Naglasili su da svi zaposleni u opštini, koji ne izvršavaju radne zadatke precizirane ugovorima o radu i djelu, doveli sebe u rizik disciplinske, ali i krivične odgovornosti, jer će evidentno nadležni biti u obavezi da podnesu i krivične prijave, zbog otuđenja skupštinske dokumentacije.
"Vjerujemo ipak da je ovo jedan od scenarija kojim bivši funkcioneri Opštine Budva pokušavaju, iz ličnih pobuda, da odlože trenutak suočavanja sa odgovornošću pred nadležnim institucijama, kojiim se evidentno primakao", zaključuje se u saopštenju.
Komentari