"U mom rodnom Bijelom Polju imamo 7,8 hiljada penzionera, 3,6 hiljada nezaposlenih i 2,8 hiljada korisnika socijalne pomoći, odnosno ukupno ih je duplo više nego radnika.
Još gora situacije je u ostalim opštinama na sjeveru Crne Gore, jer ni u jednoj od njih zaposleni nijesu brojniji od penzionera, korisnika socijalnih davanja i nezaposlenih", kaže Furtula.
Ističe da su fabrike i nova radna mjesta odavno postali misaona imenica na sjeveru Crne Gore, a jedino što rade su kladionice i narodne kuhinje.
"Samo u Bijelom Polju narodna kuhinja lani je podijelila preko 20 hiljada obroka", navodi on.
Socijalisti se kako kaže Furtula, zalažu za aktivnu socijalnu politiku koja bi u uslovima ekonomske krize, neizvjesnosti posla i pada životnog standarda građana trebalo da obezbijedi ravnomjerniju raspodjelu zajedničkog tereta i garantuje minimum neophodne socijalne sigurnosti svim građanima.
"Svi imamo jednaka pravo na život. Ne može neko samo da preživljava, a neko drugi da bude iznad života. Nijesmo osuđeni da trpimo. Imamo pravo da živimo u uređenom državi. Ne tuđoj, već našoj. Imamo pravo na dostojanstven i pristojan život, bez straha i diskriminacije", zaključio je Furtula.
Komentari