"Prihvaćen je prijedlog za određivanje jemstva koje se sastoji od upisa hipoteke na nepokretnostima čija je procijenjena vrijednost 174.000 eura. Osim toga Brnoviću je izrečena mjera zabrane napuštanja mjesta boravka",precizirala je Muzurović.
Iako je Viši sud prihvatio jemstvo, Brnović će napustiti Istražni zatvor tek nakon pravosnažnosti rješenja višeg suda i upisa hipoteke na nepokretnost vrijedne 174.000 eura u korist države.
Brnović je uhapšen 5. juna za vrijeme radnog vremena zbog sumnje da je dio kriminalne organizacije.
On je radio kao ključar u Istražnom zatvoru i, kako se sumnja, bio je blizak kavačkoj kriminalnoj grupi.
Prema nezvaničnim saznanjima Pobjede, jedan pritvorenik koji je pristao na saradnju sa Tužilaštvom ispričao je o ,,dodatnom“ poslu Brnovića u zatvoru.
Za sada istražitelji Brnovića terete da je prenosio informacije između članova kriminalne grupe.
Za to postoje i dokazi koji su prikupljeni mjerama tajnog nadzora kao i iskaz svjedoka.
Međutim, ispostavilo se da Brnović nije jedini radio za interese jednog od dva najjača kriminalna klana.
Dan nakon njegovog hapšenja, javnost je saznala da je povodom sumnje da je sarađivao sa pripadnicima škaljarske kriminalne grupe na saslušanje u policiju privođen Danilo Femić, zatvorski čuvar u bjelopoljskom zatvoru.
Femić, koji je sin sudije Vrhovnog suda Crne Gore, se tereti za da je za račun škaljaraca uticao na osumnjičenog za ubistvo Novljanina Šćepana Roganovića da ne postane svjedok saradnik Tužilaštva i razotkrije detalje ovog zločina.
Osumnjičeni za ubistvo Roganovića je zbog poruke od škaljaraca odlučio da ne sarađuje više sa istražiteljima. Nakon što su operativnim radom Tužilaštvo i policija utvrdili da je Femić uticao na svjedoka, zbog čega je i uhapšen, saradnik se predomislio i nastavio da istražiteljima pomaže u rasvjetljavanju ovog zločina.
Komentari