U premijernom broju magazin donosi članak o Teslinoj kuli Vordenklif i bežičnom prenosu energije, kao i intervju sa Džejn Alkorn, predsjednicom Tesla naučnog centra sa Long Ajlenda, organizacije koja je otkupila jedinu preostalu Teslinu laboratoriju.
U časopisu pišu najveći poznavaoci Tesle u Americi kao što su profesor Bernard Karlson sa Virdžinija Univerziteta koji je i autor najnovije knjige o Tesli (Tesla pronalazač električnog doba), Mark Seifer, autor knjige "Čarobnjak - život i vrijeme Nikole Tesle", koja je prevedena i u Srbiji, Geri Peterson, dr Tomas Valon i drugi.
Magazin donosi i poseban prilog o Teslinim danima u Filadefiji, jedinom američkom gradu koji Teslin rođendan slavi kao gradski praznik.
"Tesla je prije oko jednog vijeka rekao da svijet još nije spreman za njegova dijela i da on radi za budućnost. Mislim da je došlo vrijeme za Tesline ideje i primjenu njegovih dijela", izjavio je Nenad Stanković, osnivač i urednik "Tesla magazina".
On je istakao da je naučnik još tada dao odgovore na pitanja sa kojima se čovječanstvo danas suočava i da se magazin, kroz Teslinu vizuru, bavi budućnošću.
Magazin, koji se objavljuje u Torontu, u Kanadi, izlaziće šest puta godišnje. U sljedećem broju tema će biti Teslina istraživanja u Koloradu i sve popularnija "slobodna energija" (Free Energy).
Prvi broj "Tesla magazina" realizovan je uz pomoć Tesla naučne Fondacije iz Filadelfije.
Od septembra će "Tesla magazin" biti dostupan i na Internetu u elektronskoj formi preko i Tunes-a i Google Play prodavnice za android platforme.
Izvor (Nezavisne novine)