Crkva, prema njegovim riječima, stalno poziva narod na poštovanje zdravstvenih mjera.
"Poslije privođenja mitropolita Amfilohija, jednog od najznačajnijih ličnosti u istoriji Crne Gore, ne čudi me moje privođenje iako se lično osjećam povrijeđenim, jer nisam bio u Crnoj Gori godinu pa sam očekivao da ću biti sa radošću primljen", kazao je Kirilo Bojović, prenosi Pobjeda.
Iz nekih centara akcenat se, kako je rekao, postavlja na partijskom pripadništvu ljudi i time se vrši podjela u narodu.
"Nadam se da će nova vlada, nova vlast koja je izabrana većinskom voljom naroda, raditi pametno, mudro, sa božijim blagoslovom", kazao je Kirilo Bojović.
Rekao je da su u Južnoj Americi sveštena lica "tretirana kao i medicinsko osoblje, sa slobodnim pristupom oboljelima i drugim vjernicima, radi obavljanja njihovih vjerskih potreba".
"Imali smo slobodno kretanja, slobodan pristup, mogli smo da posjećujemo bolesnike ili bilo koga od vjernika", naveo je Kirilo Bojović.
Advokat Božo Milonjić je kazao da će Državno tužilaštvo uz pomoć policije nastaviti da ovaj slučaj ispituje do kraja i da ih interesuje ko je organizovao liturgiju u nedjelju 8. novembra:
"Mi smo za sad završili. Vladika je dao izjavu u svojstvu građanina. Šta će dalje biti, vidjećemo. Sve zavisi od postupanja policije i tužioca", rekao je Milonjić.
Tokom saslušanja ispred Centra bezbjednosti okupila se grupa građana u znak podrške Kirilu Bojoviću, ali i, kako je navedeno u saopštenju MCP, protesta zbog nastavka progona arhijereja i sveštenika crkve.
Prethodno je, 8. novembra, istim povodom u podgoričkom Centru bezbjednosti po nalogu tužioca saslušavan i sveštenik Dalibor Milaković.
Komentari