U pitanju su, kako je rekao, prijave koje su podnijete od strane Centra bezbjednosti Podgorica i Odjeljenja bezbjednosti u Danilovgradu.
U Jutarnjem programu TVCG podsjetio je da su prošle godine bile znatno rigoroznije sankcije, poput zatvorskih kazni, te plaćanja novčanih iznosa u humanitarne svrhe.
"Imajući u vidu da je kaznena politika suda postala blaža, te da je dominatna sankcija sada mjera upozorenja - uslovna osuda, samim tim je ODT prilagodilo svoju politiku kaznenoj politici sudova, da sada i mi ne insistiranju na zatvorskom kažnjavanju, već da učinioci tih krivičnih djela uplate novčane iznose u humanitarne svrhe ili u korist neke javne ustanove kojoj je to potrebno", rekao je Radonjić.
Tri mjere koje se najviše krše
Od 141 učionica koiji je prijavljen, kako je kazao, za sada je pod optužbu stavljen 41, dok su u određenom broju krivičnih predmeta učinioci dužni da plate određene novčane iznose u korist javne ustanove ili humanitarne organizacije.
"Ako to ispuni u roku koji odredi državni tužilac, krivična prijava će biti odbačena", rekao je Radonjić.
Dominantno se, kako je rekao, u ovoj godini krše mjere Ministarstva zdravlja kojom se zabranjuje građanima napuštanje objekta stanovanja u određenom periodu.
"Dosta često se krši naredba koja zabranjuje rad ugostiteljskih objekta, a kao treća je naredba koja zabranjuje okupljanje u drugim domćinstvima", istakao je on.
Uskoro odluka o predmetu u vezi s dešavanjima u Tuzima
Radonjić tvrdi da ODT u Podgorici neselektivno postupa prema svakom učiniocu krivičnog djela koje se odnosi na nepoštovanje epidemioloških mjera.
Saradnja ODT-a i policije je dobra, kaže on, navodeći da uvijek ima stvari koje bi trebalo unapređivati.
Kad je riječ o saslušanju predsjednika Opštine Tuzi Nika Đeljošaja, Radonjić je rekao da će vrlo brzo biti odluka u tom krivičnom predmetu: "Svakako biće u okviru ovog mjeseca".
Komentari