Na sastanku je razgovarano o saradnji u oblasti razvoja elektronskih servisa i prilagođavanje usluga privredi i građanima, te o prioritetima i mapiranju izazova sa kojima se sreću privredni subjekti.
Srzentić je naglasila da treba raditi na identifikovanju oblasti koje nisu dovoljno razvijene, te kako bi zajedno sa partnerima iz privatnog sektora trebalo raditi na njihovom razvoju, kako bi vještine i potencijali ljudi u Crnoj Gori bili iskorišćeni.
Unija poslodavaca je ponudila stručne i savjetodavne kapacitete Unije i Odbora za digitalnu transformaciju, naročito u dijelu koji se odnosi na promociju elektronskih servisa i ideja za implementaciju ukupnog procesa digitalizacije.
Srzentić je kazala da kreiranje eUsluga, treba da prati odgovarajuća komunikacija prema građanima.
"Kada govorimo o digitalnoj pismenosti, kada je korisničko iskustvo dobro, svi će vrlo lako naučiti da koriste uslugu, aplikaciju ili platformu. Treba da uvedemo siste gdje ćemo stalno, u odnosu na iskustvo korisnika minjenati i prilagođavati naše platforme. Uvođenjem takvog pristupa u samoj Vladi mi mijenjamo svijest, ne samo u izradi nekih tehnoloških platofrmi, nego i izradi i boljih propisa, zakonodavnih propisa i programa“, kazala je ministarka.
"Osnovna misija Unije poslodavaca je stvaranje dobrog poslovnog ambijenta i stvaranje uslova za dostojanstven rad i zapošljavanje u našoj zemlji. To je nešto čime se mi rukovodimo sve ovo vrijeme i kroz ulogu socijalnih partnera, pokušavamo da, u mjeri u kojoj je moguće radimo sa Vladom i reprezentativnim sindikalnim organizacijama'', ocijenjenili su predstavnici UPCG.
Iz UPCG su predstavili rezultate istraživanja o uticaju pandemije COVID-19 na poslovanje preduzeća i ženske biznise, što može biti od značaja Vladi prilikom formiranja sljedećeg paketa mjera pomoći, samim tim i oporavku privrede i osnaživanju žena.
Komentari