Kako je saopšteno iz MUP-a, na sastanku je sagledano stanje 394 granične oznake duž državne granice, analiziran dosadašnji rad na popravci i održavanju graničnih piramida i utvrđena dinamika nastavka radova na obnavljanju graničnih oznaka između Crne Gore i Republike Albanije.
Takođe, Zajednička crnogorsko-albanska komisija konstatovala je da vode rijeke Grnčar nanose štetu obalnom području i poljoprivrednom zemljištu sa obje strane državne granice.
"Crnogorska strana je inicirala da se sagleda stanje granične linije na rijeci Grnčar u cilju preduzimanja mjera na sprečavanju erozija i promjena riječnog korita ove rijeke. Takođe, predloženo je albanskoj strani da se, nakon toga, na sastanku Zajedničke crnogorsko-albanske komisije za obnavljanje graničnih oznaka, uz učešće Komisije za saradnju u oblasti vodoprivrede Crne Gore i Republike Albanije, utvrde mjere koje će vodoprivredni organi dvije države preduzeti na regulaciji granične rijeke Grnčar saglasno Okvirnom sporazumu između Vlade Crne Gore i Savjeta ministara Republike Albanije o međusobnim odnosima u oblasti upravljanja prekograničnim vodama", saopšteno je.
Na današnjem sastanku učestvovali su predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave policije, Uprave za katastar i državnu imovinu Crne Gore i predstavnici Granične policije Republike Albanije.
Sastankom su rukovodili Milan Paunović, predsjednik crnogorskog dijela Zajedničke crnogorsko-albanske komisije i Hasan Ahmetaj, predsjednik albanskog dijela Zajedničke albansko-crnogorske komisije.
Sastanak je protekao u duhu povjerenja i međusobnog uvažavanja, navodi se u saopštenju.
Komentari