Kasalo je kazao da što se tiče konkretno Hotela “Avala” u četvoromjesečnom periodu jun-oktobar rezultati pokazuju da je prosječna tkz.okupiranost bila čak 76%, a od čega su individualne posjete činile 40% a ostalo je ostvareno preko turističkih operatera.
Jako je dodaje on, interesantna i struktura gostiju, gdje su na primjer gosti iz Ukrajina ostvarili 3267 noćenja, Srbije 1786, Izraela 1183, Albanijae 934, Crne Gore 758, Francuske 708 i gosti iz Bosne i Hercegovina 548 noćenja.
Specifično za ovaj period je bilo i to što su paket-aranžmani bili ograničeni i ciljnog karaketra a “okupiranost” je dozvolila izvjesna uvećanja cijena koja su bila, pokazalo se, krajnje prihvatljiva brojnim zainteresovanim gostima.
"Počelo je i interesovanje za zimsku sezonu. Pripremili smo promotivne cijene- zimski, potom paket za dan Nezavisnosti Albanije, Novogodisnji paket itd kao i konferencijske ponude, a po ovom pitanju to je već ustaljena dobra praksa za kolašinsku “Bjanku” gdje već uveliko u jeku jesenji paket i pored već pomenutih posebno interesovanje vlada za aranžman za katolički Božić “, saopštava Kasalo i dodaje da što se tiče “Bjanke” četvoromjesečne analize pokazuju sljedeće: prosječna popunjenost je na nivou od 55%, u individualnom aranžmanu 34% a ostalo preko turističkih agencija.
On ukazuje da je i u ovom slučaju struktura gostiju pokazala pojačano interesovanje domaćeg gosta, koji su ostvarili čak 10.079 noćenja, potom Izraelci 2711, gosti iz Francuske 1327 noćenja, Srbije 910 i iz Rusije 852 noćenja.
“Naša analiza na nivou korporacije kao i interakcija sa stručnjacima iz turističke oblasti, jasno su nam pokazale da je ovakav način specifične pripreme omogućio da se ostvare krajnje zadovoljavajući rezultati u jednoj vanrednoj atmosferi za sve privredne djelatnosti a pogotovu jednoj ovako osjetljivoj kao što je turizam”, zaključio je Kasalo.
Komentari