Za postizanje navedenog uspjeha, kako objašnjava, potrebna je dobra organizacija i usklađenost obaveza i vremena.
"Veoma je bitno redovno izvršavati svoje obaveze, a uloženo vrijeme i energija u sticanje znanja i sopstveno usavršavanje ne doživljavam kao bilo kakvo odricanje".
Dino smatra da je pandemija virusa COVID-19 znatno redukovala aktivnosti na fakultetu, pogotovo one vezane za plovidbenu praksu na nekom od brodova i praktičnu nastavu.
"Želio bih posebno da istaknem veliki trud i posvećenost predavača na Fakultetu koji su dali svoj maksimum da bi studentima pomogli u sticanju određenih znanja i vještina u veoma otežanim uslovima. Posebno bih se zahvalio prof. dr Tatijani Dlabač, voditeljici studijskog programa Pomorska elektrotehnika i prodekanici za inovacije", dodao je on.
Kada je riječ o budućim planovima, Dino kaže da bi volio da, u periodu između 4. i 5. godine, odradi plovidbenu praksu na nekoj renomiranoj brodskoj kompaniji kako bi, kaže student, stekao nephodna praktična znanja i vještine iz oblasti pomorske elektrotehnike koje bi primjenio u završnoj godini master studija.
"Planiram da nastavim master studije na svom fakultetu, modul Brodsko inženjerstvo. Takođe mi je želja da jedan semestar master studija završim u inostranstvu kroz međunarodnu razmjenu studenata", rekao je Dino.
"Budućim studentima, koji vole more, pomorstvo i izazove vezane za plovidbu i more preporučujem Pomorski fakultet u Kotoru, a posebno za one koji žele da steknu inženjerska znanja, prmjenjena na složene brodske sisteme, smjer Pomorska elektrotehnika".
Komentari