"U tom periodu EPCG bi isporučivala minimum električne energije potrebne za taj proces i bila bi spremna da prihvati troškove neuposlenog kadra, o čemu bi se napravio poseban sporazum. EPCG bi imala pravo da vrši nadzor nad minimumom proizvodnog procesa kroz odgovarajuće radno tijelo. Tokom ovog perioda, EPCG i Uniprom KAP bi razmotrili uslove dalje saradnje", predložili su iz Ministarstva kapitalnih investicija.
Bez obzira što prioritetnim smatraju profitabilno poslovanje državnih preduzeća u svom resoru, pa samim tim i EPCG,prepoznaju značaj očuvanja aluminijske industrije za ukupnu ekonomiju Crne Gore.
"Ovakvim modelom, EPCG bi se sačuvala od velikih gubitaka zbog razlike između tržišne (300 EUR/MWh) i tražene cijene električne energije za KAP (45 EUR/MWh) a aluminijska industrija bi bila sačuvana do povoljnijih uslova na tržištu električne energije. Dodatni motiv za ovakvu ponudu je očuvanje stručnog kadra odnosno radnih mjesta trenutno zaposlenih u aluminijumskoj industriji",naveli su iz MKI-a.
Komentari