"Preko ministrice Bratić i njena gaulajtera Dragana Koprivice kampanji difamacije i diskreditacije osobito je bio izložen jedan od najznačajnijih savremenih crnogorskih pisaca Milorad Popović i njegova izdavačka kuća OKF. Medijska kampanja vladajućih Demokrata usmjerena prema Andreju Nikolaidisu, Milivoju Bešlinu i drugim intelektualcima koji su se kritički osvrtali na djelovanje Vlade ostaće upamćena kao najprizemniji relikt staljinističkih propagandnih metoda zabilježenih u Crnoj Gori", navode u saopštenju.
Ovih dana je, ističu, govor mržnje i propagandni razračun s kritičkim intelektualcima, postao omiljeni manir i na drugome političkom polu – u opoziciji.
"Prvo je lokalni političar, kandidat za gradonačelnika Cetinja iz Socijaldemokratske partije, revoltiran reakcijama intelektualaca na neprincipijelni politički aranžman njegove partije, manirom provincijskog denuncijanta „raspisanim nezavisnim intelektualcima“ zalijepio etiketu sumnje da rade za nečije interese, da bi potom uslijedila histerična kampanja partijskih botova po društvenim mrežama čiji je cilj javna diskreditacija autora koji su se drznuli kritikovati političke poteze Partije i njenoga lokalnog lidera", kažu iz PEN centra.
U svojemu osvetničkom bijesu, kako navode, "propagandisti SDP-a uveliko su prevazišli čak i najprizemnije atake iz resora Vesne Bratić ili medijskoga pula Demokrata. Svjedoče to ponajbolje uvrede koje je predśednik SDP-a Raško Konjević izgovorio na račun književnika Milorada Popovića u emisiji „Hej Sloveni“ na Gradskoj televiziji. U namjeri da aluzijom na Kranjčevićeva „gospodskoga Kastora“ zaśeni prostotu, Konjević je poređenjem pisca Milorada Popovića s gospodarevim psom, demonstrirao dosad na javnoj sceni Crne Gore neviđen nivo prostakluka i besprizornosti, karakterističan za samodovoljne palanačke partijske intrigante. Beskrupuloznost i primitivizam koje je ovim postupkom pokazao poslanik Konjević, uvredama izbjegavajući odgovor na Popovićeve kritičke opservacije, zahtijevaju reakciju i osudu crnogorske javnosti", naglasili su.
Nesposobnost da se sasluša tuđi kritički sud i pokretanje sramne partijske kampanje protiv intelektualaca na društvenim mrežama, impulsi su, smatraju, zatvorene, autokratske svijesti i prilog opštem urušavanju svih civilizacijskih normi u javnoj komunikaciji.
Komentari