Ibrahimović: Crna Gora danas nije ono što je bila 2020. godine, podijeljenost rezultat revanšističke politike vlasti
Ibrahimović

Dan BSa

Ibrahimović: Crna Gora danas nije ono što je bila 2020. godine, podijeljenost rezultat revanšističke politike vlasti

Bošnjačka stranka je bila nezaobilazan faktor svih značajnih državnih dostignuća države Crne Gore nakon obnove nezavisnosti. Dali smo doprinos u stvaranju proevropske države, zasnovane na poštovanju koncepta multietičnosti i multikulturalnosti, kao temeljih vrijednosti naše države, kazao je Ervin Ibrahimović predsjednik povodom 16 godina od osnivanja partije.

Podsjetio je da je na današnji dan, prije 16 godina, uspješno je realizovan plan ujedinjenja nacionalnih stranaka koje su zastupale interese bošnjačkog naroda u jednu Bošnjačku stranku.

"Pod vođstvom prvog predsjednika, rahmetli Rafeta Husovića, započet je politički projekat koji je imao za cilj da bošnjački narod u Crnoj Gori dovede na poziciju aktivnog sudionika na političkoj i ukupnoj društvenoj sceni, kao i stvaranja pravne države, koja će garantovati ravnopravnost svakom građaninu, bez obzira na vjeru, naciju ili političku pripadnos", naveo je Ibrahimović.

Ibrahimović je kazao da je ispunjen jedan od strateških vanjsko-političkih ciljeva Bošnjačke stranke – članstvo u NATO savezu.

"Danas sa ponosom kažemo da je naše članstvo u NATO-u garancija stabilnosti i bezbjednosti Crne Gore i cjelokupnog regiona Zapadnog Balkana.

Bošnjačka stranka se od samog osnivanja zalagala za EU integracije i punopravno članstvo. Dali smo doprinos i u tom dijelu, a kroz članstvo u Evropsku narodnu partiju (EPP) u kontinuitetu još više afirmišemo naš evropski put. Crna Gora mora biti prva naredna članica EU, jer nas na to obavezuje želja građana da žive u porodici evropskih naroda i dijele evropske vrijednosti", napomenuo je.

Nakon promjene vlasti na izborima 30. avgusta 2020. godine, Bošnjačka stranka je, kako je rekao, upozoravala da Crna Gora ne smije skrenuti s puta integracija, reformi, multikulturalizma i svega onoga što može da ugrozi njen suverenitet i prosperitet.

"Nažalost, Crna Gora danas nije ono što je bila 2020. godine. Crna Gora je još više podijeljena, a to je rezultat revanšističke politike sada već bivše vlasti. Bošnjačka stranka je kao opoziciona partija u kontinuitetu upozoravala na sve pogrešne poteze prethodne vlasti. Pokazali smo da su nam interes građana i države Crne Gore na prvom mjestu. Mi ćemo, kao i do sada, bezrezervno, zajedno sa drugim proevropskim partijama i svima onima koji dijele evropske vrijednosti stati na braniku zaštite države Crne Gore i svih vrijednosti oko kojih se zajednički okupljamo", istakao je Ibraimović.

Prethodni period iskoristili su, dodaje,  i za organizaciono i kadrovsko jačanje stranke, sa posebnim akcentom na mlade i žene.

"Sa zadovoljstvom ističem da smo jedina partija u parlamentu, gdje se na čelu poslaničkog kluba nalazi žena. To je potvrda da Bošnjačka stranka daje punu podršku učešću žena u politici i to je pokazatelj da smo kao partija otvoreni za nove, kvalitetne i uspješne ljude, koji svojim potencijalom mogu da doprinesu realizaciji politike Bošnjačke stranke.Kao potvrdu takve ispravne politiike, zadovoljan sam da veliki broj novih članova upravo u Bošnjačkoj stranci vidi političkog aktera koji će najbolje zastupati njihove interese. To potvrđuju brojna istraživanja javnog mnjenja, gdje se vidi rast povjerenja građana prema Bošnjačkoj stranci. Zajedno, sa članovima koji su stvarali Bošnjačku stranku, još snažnije nastavljamo da vodimo odgovornu, ispravnu i vizionarsku politiku. Jer, jaka i jedinstvena Bošnjačka stranka garancija su jake, stabilne, evropske, multietničke, antifašističke i napredne Crne Gore", navodi Ibrahimović zahvaljujući svima na iskrenoj podršci koju su mu od početka ukazivali.

Komentari

Komentara: (0)

Novi komentar

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.