Rekao je da bi školski čas u maju mogao biti produžen na 45 minuta, ali da to zavisi od epidemiološke situacije.
“Za nas epidemiologe ovo je i dalje popriličan broj slučajeva. U poslednjih mjesec dana brojke govore stvarno da se situacija polako stabilizuje. Broj novooboljelih je u padu. Ono što me raduje nije toliko u smislu broja novooboljelih koliko u smislu prijema u bolnicama, odnosno hospitalizacija. Mnogo je manji broj hospitalizacija u poslednjim nedjeljama, čak i mjesecima, što naravno prati i broj smrtnih slučajeva koji je znatno manji”, rekao je Sekulić u Bojama jutra na Televiziji Vijesti.
Kazao je da Institut uvijek daje preporuke i da je krajnja odluka na Ministarstvu zdravlja.
“U svakom slučaju zašto mi negdje insistiramo da trajanje školskog časa bude 30 minuta, još uvijek je vrijeme takvo, odnosno klima da nije baš adekvatno još uvijek provjetravati učionice. Tako da negdje je ova projekcija naša da će u maju moguće biti produžen čas na 45 minuta, opet kažemo to sve zavisi od epidemiološke situacije”, naveo je Sekulić.
On je govorio i o tome može li izbjeglička pogoršati situaciju sa pandemijom.
“Izbjeglička kriza je situacija koja uvijek može da ima potencijalni karakter odnosno da izazove opasnost, čim imate veliki broj izbjeglica nakon ovakvih dešavanja postoji mogućnost da dođe do importacije neke zarazne bolesti. Ne bih se ja tu mnogo osvrnuo na kovid u smislu zabrinutosti koliko na neke druge bolesti, da kažem dječije bolesti baš zbog tog dijela u smisli Ukrajine jer je Ukrajina prije četiri, pet godina imala ekstremno veliku epidemiju morbila”, rekao je Sekulić.
Komentari