"Tačno je da je možda najveća prekretnica u političkoj istoriji Crne Gore 30. avgust. Međutim te promjene u Budvi su se desile nešto ranije, kada je GP URA učestvovala u formiranju vlasti i pokazala veliku širinu. Isto tako sada URA preuzima ulogu da vodi avangardnu politiku koja možda u jednom trenutku za većinu građana nije tako lako dokučiva, ali to ne znači da nije prava i pobjednička" kazao je on.
Prema njegovim riječima, jedini model na kome se ova zemlja može mijenjati je model koji nudi GP URA, "a to je da se ova zemlja gradi kao građanska, evropska i ekološka država".
Dodao je da Budvi treba da se vrate velike investicije.
"Obaveza novog ministra ekonomije i turizma biće da pronađe rješenje. Svaki ministar moraće da radi pošteno. Ko želi da radi fer biznis i više je nego dobrodošao u Crnu Goru. Ko želi da radi pošteno treba mu to omogućiti", kazao je Abazović.
On je dodao i da treba da sačuvamo Sveti Stefan.
"Treba da ga pripremimo i otvorimo za ovu sezonu. To će biti veliki izazov. Druga stvar, treba da sačuvamo Miločerski park, jer ako potrošimo resurse, ako potrošimo prostor, nećemo više imati šta da ponudimo bilo kome", poručio je Abazović.
Prema njegovim riječima, vrijeme bilo kakvih podjela, bilo kakvih prevara treba da ostane iza nas.
"Zemlji treba da isporučimo vladavinu prava", naveo je on na večerašnjoj konvenciji.
Istakao je i da su izbori u Budvi referendum da li će grad ići putem devastacije i razdora ili će ići putem zajedništva i funkcionalnosti.
„Maksimalno moramo biti posvećeni da svoju ideju ispromovišemo na dobar način. Idemo puni optimizma u našim jedrima duva dobar vjetar i naš brod plovi ka sigurnoj luci – građanskoj, evropskoj i ekološkoj Crnoj Gori“, kazao je Abazović.
Suada Zoronjić, poslanica Građanskog pokreta URA istakla je da se treba boriti za očuvanje svih prirodnih potencijala Budve i na tom planu dati doprinos.
„Budvu ne mogu da vode oni koji su se bahatili sa upravljanjem gradom, ali ni oni koji nameću teme podjela. Budvanski odbor se borio za očuvanje svih prirodnih bisera grada: ukidanje DUP-a Bečića, brinuli se za inkluzivno društvo i na nivou garda i na nivou države. Budvu zaslužuje da vode naši perpektivni članovi“, istakla je Zoronjić na večerašnjoj konvenciji.
Božena Jelušić, poslanica Građanskog pokreta URA istakla je da se samo sa raspirivanjem identitetskih tenzija moglo uzeti društveno bogastvo.
„Održivi razvoj bio je primarni razlog mog društvenog angažovanja još od devedesetih godina. URA je prirodni nastavak te paralele. Važno je odlučno krenuti na putu ka EU da bi se ublažile posljedice korupcije i kriminala. Politike URE idu u korak sa globalnim trendovima da se sačuvaju prirodni resursi oko nas. Vjerujem da je URA i dalje najčisti i najhrabriju subjekat na političkoj sceni CG“, kazala je Jelušić.
Na toj konvenciji za novog predsjednika budvanske URE u narednom mandatu izabran je Blažo Rađenović, magistar ekonomskih nauka.
Za potpredsjednike budvanske URE izabrani su Milijane Vukotić-Jelušić, magistarka za ljudske resurse i dplomirana politikološkinje, Berislav Fabris, dipl.pravnik i Vladimir Đurić, dipl. menadžer.
Komentari