Kazao je da sjutra sjednica Vlade sa jasnim dnevnim redom i da želi da čuje sve ministre.
Smatra da je žalosno da se Crna Gora ovako bavi crkvenim pitanjima.
"U susret turističkoj sezonu, rastu cijena, lično mislim da je žalosno da se Crna Gora bavi crkvenim pitanjem. To nije moja odlika mog poimanja politike. Sebe smatram izuzetno evropskim političarem, krajnje liberalnim. Ponovio sam svoje stavove - Temeljni ugovor sa SPC, Temeljni ugovor sa CPC, sa svakom vjerskom zajednicom, svima koji žele aranžman sa državom u skladu sa Ustavom i zakonom", rekao je Abazović.
Građani, kaže, sami trebalo da procijene da li neko želi da destabilizuje Crnu Goru, te kome to ide u prilog.
"Siguran sam da niko normalan u Crnoj Gori ne želi destabilizaciju, i niko od naših međunarodnih partnera.Neka građani sami razmisle kome takva politika ide u prilog i ko bi najviše profitirao. Premijer i vlada neće podsticati destabilizaciju", poručio je Abazović.
Svi stavovi su na sastanku bili da vlada treba da se sačuva, te da je pogubno u ovakvoj atmosferi da se ide u izborni proces, bez izborne reforme i bez Sudskog savjeta Ustavnog suda.
"Neki koji imaju rezerve prema Ugvooru sa SPC rekli su da bi trebalo da se ide u neke dodatne konsultacije, što smatram dobronamjernim. Zlonamjernim smatram neke ekstremistične izjave koje vode destabilizaciji", saopštio je Abazović, naglašavajući da je prisustvovao korektnom sastanku.
Ne bi želi, dodaje, da dolivamo ulje na vatru.
"Može da se sruši Vlada Crne Gore, ali se onda ruše evropski snovi Crne Gore. Nema Sudskog savjeta, Ustavnog suda, nema VDT-a i Crna Gora gubi šansu koja se ukazala nakon krize u Ukrajini. Ići će se na nove izbore, do kad će se sastaviti nova vlada, da li će i tada biti te potrebne većine., mi gubimo evropsku perspektivu.Svako ko želi da sruši vladu želi da udalji Crnu Goru od EU i zato je važno da grani identifikujutakve političke subjekte i pojedince kojima je to interes,a mislim da ih ima i u CG i van CG.", poručio je Abazović.
Dodao je da bi bilo dobro napraviti anketu koliko su građani opterećeni Temlejni ugovorom a koliko cijenom goriva ili osnovnih životnih namirnica.
"Destabilazacija Vlade znači zatvaranje otvorenog prozora Crnoj Gori za EU. Imamo sad situaciju da na prijemu kod kancelara Austrije, najvećeg pobornika proširenja treba da odemo sa porukom da u CG neko razmišlja da zbog Temeljnog ugovora, koje je njima interno pitanje, to ne želimo da radimo. Vrlo neodgovorno ali što bude, tome smo naredni", zaključio je.
Komentari