Jedite češće, manje obroke koji sadrže više tečnosti
Jedite jela kao što su povrtne supe ili povrtna variva. Izbjegavajte hranu bogatu bjelančevinama, ali i preveliki unos ugljenih hidrata, jer je varenje pojačano nakon njihovog konzumiranja, a zagrijeva tijelo.
Svakako izbjegavajte masnu i začinjenu hranu, alkohol i pretjerivanje u kofeinskim napicima. To se odnosi i na čajeve sa visokim sadržajem kofeina. poput crnog čaja.
Pazite gde držite ljekove
Hronični bolesnici trebalo bi da se posavjetuju sa doktorom oko ljekova koje uzimaju kao terapiju, jer neki od njih podstiču mokrenje, a time i povećavaju rizik od dehidratacije.
Takođe je važno napomenuti da ljekove obavezno držite na temperaturi do 25 stepeni, a ako je ona u vašem prostoru viša, premjestite ih u frižider.
Poseban oprez savjetuje se i oboljelima od od bolesti disajnog sistema, jer se uz otežano disanje i kašalj, može javiti i pad krvnog pritiska.
Kako vrućine utiču i na zgrušavanje krvi, mogu se javiti i lokalne tromboze uz oticanje nogu jer se tečnost zadržava u nogama, prenosi 24 sata.hr.
Kod osoba koje imaju problem s gojaznošću tijelo zadržava više toplote, a ujedno ga je teže rashladiti, pa bi zbog toga trebalo da pripaze na temperaturu prostora u kom borave.
Komentari