To je "Vijestima" potvrđeno u Opštini Budva.
Ostavku je adresirao Odboru povjerenika, predsjedavajućem Nebojši Juškoviću.
Jušković je zakazao sjednicu Odbora povjerenika za petak, 12. avgust, sa početkom u 12 časova.
Na sjednici će se konstatovati Carevićev prestanak funkcije i odabrati novi predsjednik opštine.
Odbor povjerenika minulog ponedjeljka imenovao je Mila Božovića za potpredsdnika Opštine Budva, koji će nakon odlaska Carevića preuzeti rukovođenje metropolom turizma.
Carević je ranije u razgovoru za "Vijesti" najavio da će napustiti fotelju prvog čovjeka metropole turizma, nakon što bude potpisan Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom.
Ranije danas M portal objavio je da se, Carevićeva ostavka poklapa sa tajmingom objavljivanja audio snimaka razgovora pripadnika organizovane kriminalne grupe „Budvanska“ sa njim i sa funkcionerom URA Blažom Rađenovićem.
Podsjećamo, M portal je u četvrtak, subotu i nedjelju objavio te snimke, u kojima se jasno čuje kako pripadnici OKG i bezbjednosno interesantna lica preko lokalnih i državnih funkcionera DF i URA, Carevića i Rađenovića, kadriraju crnogorskim bezbjednosnim sistemom.
Temeljni ugovor između Vlade Crne Gore i Srpske pravoslavne crkve (SPC) potpisan je 3. avgusta u Podgorici.
"Na funkciju predsjednika Opštine biran sam dva puta i to 5. januara 2019. godine i 24. septembra 2020. sa mandatom u trajanju od četiri godine. U ovom periodu imao sam zadovoljstvo da vodim opštinsku upravu i iskreno vjerujem da je rad lokalne uprave u proteklom periodu bio u najboljem interesu svih građana Budve. Vrijeme provedeno na ovu odgovornu funkciju smatram da je uz domaćinski i odgovoran odnos iskorišteno u najboljem interesu svih građana Budve, sa jasnim i mjerljivim rezultatima, kako na sanaciji finansijske i druge štete prouzrokovane djelovanjem prethodnog režima, tako i na rješavanju nagomilanih problema i brojnih kriznih situacija", navodi se u Carevićevoj ostavci.
Dalje navodi da lični motiv za uključivanje u političke procese "nije bio borba za vlast i privilegije već davanja doprinosa u konačnoj demokratizaciji Crne Gore , promjeni trodecenijskog režima i odbrana tradicionalnih i istorijskih vrijednosti u kojem je prednjačila odbrana naših svetinja i regulisanje statusa Srpske pravoslavne crkve ."
"Prateći standarde u razvijenim demokratijama koji propisuju da se javna funkcija može obavljati najviše dva mandata i želeći da dam lični doprinos u cilju uspostavljanja prakse smjenjivosti na svim nivoima obavljanja javne funkcije, smatram da ću podnošenjem ostavke dati lični doprinos u tom pravcu. Nakon istorijske pobjede naroda koja se desila 30. avgusta 2020. , osjećam ličnu satisfakciju što sam dao skroman doprinos da naše društvo krene putem demokratije i postavljanja ljudskih prava među kojima pravo na slobodu vjeroispovijesti zauzima značajno mjesto. Ostavku podnosim iz ličnih i navedenih razloga i ovim putem želim da se zahvalim građankama i građanima Budve na ukazanom povjerenju da vršim ovu odgovornu i značajnu funkciju. U periodu vršenja funkcije predsjednika Opštine Budva se susrela sa brojnim izazovima čije rješavanje nije bilo lako, zbog toga veliku zahvalnost dugujem kolegama iz loklane uprave, svim zaposlenima u Opštini Budva , javnim preduzećima, javnim ustanovama jer smo zajedničkim naporom, koji često nije bio mali, uspjeli da timski pobjeđujemo", piše u Carevićevoj ostavci.
Komentari