Kako je to obrazloženo, do ovog čina će doći jer Poreska uprava odlukom direktora Rada Miloševića i načelnika odjeljenja za velike poreske obveznike nije vratila poresku pretplatu od 7,8 miliona eura, čime je ugrožena likvidnost poslovanja firme i egzistencija zaposlenih i njihovih porodica, kazao je Muratović.
"Ovo je samo još jedan u nizu zabrinjavajućih indikatora nakon odlaska stranih investitora i gašenja preduzeća koja su imala veliki udio u ukupnom izvozu Crne Gore ", dodao je on.
Podsjetio je da je u periodu nakon 30. avgusta 2020. godine otišao Aman, Katari Diar je odustao od višemilionskog projekta u Plavim Horizontima, ugašen je Montenegro Airlines, Duvanski kombinat, Željezara, a da su neznavenim i nedomaćinskim vođenjem, ali i prebukiranjem i zapošljavanjem nestručnog kadra, uglavnom partijskih uhljeba i rođaka, pojedina državna preduzeća dovedena do ivice bankrota. Tako da, nažalost, kako je kazao, u skorije vrijeme možemo očekivati nove primjere posrnuća crnogorskih privrednih giganata. Sve navedeno biće dalji vjetar u jedra porastu stope nezaposlenosti čijoj tendenciji rasta se ne nazire kraj.
"Ova tmurna ekonomska slika i alarmantno stanje u kojem se nalazimo posljedica su pogrešne politike dvije izvršne vlasti posljednje dvije godine. Zbog toga je Crnoj Gori što prije potrebna odgovorna i kompetentna vlast koja će državu usmjeriti na evropski kolosjek, vratiti je na put razvoja, stabilnosti i napretka, a ne kao što je slučaj promijenjene vlasti, rastjerivati investitore, urušavati životni standard građana i stvarati posrnuće državne ekonomije. Upravo glavni preduslov za sve to je brz i efikasan dogovor oko pripreme vanrednih parlamentarnih izbora", zaključio je Muratović.
Komentari