Naime, u studiji Centra za demokratsku tradiciju, a u okviru projekta čiji je pokrovitelj Nacionalna zadužbina za demokratiju (NED), na drugom mjestu je Skupština Sjeverne Makedonije sa 71.89 odsto, pa slijedi Parlamentarna Skupština BiH sa 61.22 odsto (Predstavnički dom 61.71 odsto, Dom naroda 60.74 odsto) i Narodna Skupština Republike Srbije sa 51.9 odsto ispunjenih kriterijuma otvorenosti.
“Kako je i u samoj analizi naznačeno, u pomenutom periodu su “preduzeti neki veoma značajni koraci u podizanju administrativne transparentnosti ove institucije, što se i reflektovalo u ovom rezultatu. Na primjer, otvoren je Parlamentarni TV kanal, uveden je prenos uživo sa sjednica odbora, objavljuju se detaljni podaci o prisustvu poslanika na plenumu i sjednicama odbora, a takođe uveden je i mehanizam e-peticija”., kazao je Bečić.
Ovo je, kako je naveo, još jedna nezavisna potvrda inkluzivnog rada i transparentnog sistema koji je za relativno kratko vrijeme dok je trajao njegov mandat Parlament uspostavio, a koji je za posljedicu imao, kako je kazao “na ovakav način, od drugih priznate i svima vidljive rezultate”.
“I već sad obećavam da, na kojem god se odgovornom mjestu budem nalazio u budućnosti, trudiću se da radim za opšte dobro i za postizanje ovako mjerljivih rezultata, koji će doprinositi jačanju institucija naše države. Iskreno vjerujem da bi takav pristup svih onih koji pretenduju da obavljaju javne funkcije, a naročito onih koji se već nađu na njima, vrlo brzo uveo Crnu Goru u Evropsku uniju”, zaključio je Bečić.
Komentari