Crna Gora je u četvrtfinalu: Slomljen otpor Rumuna, preksjutra nas čeka Mađarska

Crna Gora bolja od Rumunije u osmini finala EP

Vaterpolisti Crne Gore igraće u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Splitu. Izabranici Vladimira Gojkovića danas su u plej-ofu bili bolji od Rumunije, rezultatom 13:8 (2:3, 4:2, 3:2, 4:1).

Osim u prvoj četvrtini, naši vaterpolisti su u ostatku duela uglavnom kontrolisali meč, a sve dileme otklonjene su u završnoj četvrtini, kada nas je Đurđić doveo do četiri gola prednosti (11:7).

U našoj selekciji najbolji su bili Đurđić i Petković sa po tri pogotka, ali ne treba zaboraviti ni golmana Lazovića, koji je upisao 13 odbrana.

Crna Gora će u četvrtfinalu imati težak posao. Čeka nas Mađarska, a taj duel biće odigran preksjutra, sa početkom u 15 časova.

U nastavku možete ispratiti tok današnjeg susreta protiv Rumunije.

Rutina u završnici

13:8 - Ukropina čini današnju pobjedu još ubjedljivijom i postavlja konačan rezultat.

12:8 - Opet se u strijelce upisuje Đurđić, do kraja je manje od dva minuta.

11:8 - Neamcu daje još jedan gol, ali teško je očekivati da će Rumuni moći nešto da naprave do kraja, tim prije jer su ostala još samo tri minuta.

11:7 - Nema više dileme, Crna Gora ide u četvrtfinale, Bogdan Đurđić donosi nam i četiri gola prednosti. Do kraja je pet minuta.

10:7 - Vasilije Radović pogađa, imamo tri gola prednosti i sada smo veoma blizu plasmana u četvrtfinale.

9:7 - Nema golova u uvodna dva minuta posljednje četvrtine, što svakako odgovara našim vaterpolistima.

Povećali prednost, promašili peterac

9:7 - Uz dva pogotka razlike ulazimo u posljednji perod igre.

9:7 - Još jedan neiskorišćeni peterac naše selekcije. Averka je šutnuo, ali je Cik odbranio. Do kraja četvrtine je minut i 20 sekundi.

9:7 - Nije dugo trajala komotnija prednost naše reprezentacije. Đorđesku smanjuje na 9:7.

9:6 - Konačno imamo tri gola razlike. Strijelac je Ukropina, a do kraja treće četvrtine ostala su još dva minuta. Gol u pravom trenutku.

8:6 - Vidjeli smo sjajnu kontru naše selekcije, na čijem je kraju Petković dao još jedan gol.

7:6 - Sedam minuta bili smo bez gola, a sada drugi pogodak postiže Averka. Ponovo vodimo.

6:6 - Rumunija stiže do izjednačenja, Judean je strijelac.

Preokret i odlične odbrane Lazovića u drugoj četvrtini

6:5 - Uz nekoliko odličnih odbrana Lazovića, prvi dio igre završavamo uz gol prednosti.

6:5 - Ne daju se Rumuni, Vranćanu postiže prvi današnji pogodak.

6:4 - Drugi pogodak Petkovića nakon asistencije Ukropine.

5:4 - Neamcu smanjuje, na polovini druge četvrtine imamo gol viška.

5:3 - Odlično u ovom dijelu igra naša selekcija. Sada imamo dva gola viška, nakon što su po jednom pogodili Averka i Petković.

3:3 - Čim je krenula druga četvrtina, izjednačili smo preko Spaića.

Rumunima pripao prvi period

2:3 - Na kraju uvodnog kvartala, Rumunija je uspjela da preokrene. Opet se u strijelce upisao Remeš, a tako je i završen prvi period igre.

2:2 - U finišu prve četvrtine, Rumuni opet sustižu zaostatak. Strijelac je Remeš.

2:1 - Rumuni su uspjeli da izjednače, ali nakratko. Perković nas je opet doveo u vođstvo.

1:0 - Nakon dva minuta igre, poveli smo golom Đurđića.

0:0 - Počinje duel u Spaladium areni.