Ono što je kako poručuju interesantno jeste da, u svakom javnom nastupu, Šćekić poziva tužilaštvo da nešto ispita, pa takvi pozivi već postaju sumnjivi jer očito pokušava da skrene pažnju sa sebe, po onoj staroj “Drž'te lopova“.
“Simptomatično je i da je od stupanja na funkciju predsjednika opštine Berane, potom direktora Fonda za zdravstvo, a sada ministra zdravlja, za sobom uvijek ostavljao uvećane dugove, a sebi uvećanu imovinu, od Podgorice do Beograda“, kazali su iz Pokreta.
Takođe, dodaju da je vrlo interesantno istrajavanje ministra Šćekića da svoje ljude postavi na čelo Fonda za zdravstvo i Montefarma, te na taj način stavi “šapu“ na crnogorsko zdravstvo.
“Možda u tome treba tražiti razloge za uvećanje imovine i svakodnevno usmjeravanje tužilaštva da reaguje prema drugim licima“, kazali su iz Pokreta.
Vjeruju da će se stvoriti pravne pretpostavke da se ispita rad ministra Šćekića, pogotovo njegova uloga u rastu duga Fonda za zdravstvo, potom učešće u preko 35 direktnih pogodbi Montefarma koje su sproveli njegovi ljudi od povjerenja, zaobilazeći tendersku proceduru, te slučaj “MedicaLana“ i nabavke brzih antigenskih testova, takođe bez sprovedenog tendera.
Kada je kako dodaju Šćekić u pitanju, zli jezici pominju i njegovu ulogu u slučaju odlaska renomirane turske bolnice “Acibadem“ iz Crne Gore i dolaska druge turske bolnice na naše tržište.
“A opšte je poznato da on baš ništa ne radi besplatno.Korisno je za Crnu Goru, a i političku scenu, da se što prije usvoje izmjene i dopune Zakona o oduzimanju imovinske koristi stečene kriminalnom djelatnošću, te da se ispita enormna imovina od Podgorice, Beograda do drugih gradova, mnogih ministara i direktora, koliko god možda bila skrivana pod tuđim imenima“, zaključuje se u saopštenju Pokreta Evropa sad.
Komentari