"Cijela Crna Gora zna da su tokom čitavog pregovaračkog procesa ucjenjivali i tražili da sa 6% podrške vrše apsolutnu vlast. I to im je omogućeno, ali ni poslije toga nijesu htjeli da stave potpis.Od političkih oponenata poput Đukanovića nas ništa ne može iznenaditi, ali nas i ne bi moglo iznenaditi ni postupanje URA-e, koja je sve vrijeme raznovrsnim ucjenama i odbijanjem stavljanja potpisa na predlog za kandidaturu Miodraga Lekića, dovela do ovako teških političkih posljedica", reagujući na ocjenu URE da su DemokrateDemokrate rušenjem 43. Vlade vratili mehanizam Đukanoviću u ruke.
Očigledno, konstatuju, da Đukanović na riječ vjeruje samo Dritanu Abazoviću.
"Sad je još jasnije zašto neće da stavi potpis na kandidaturu Miodraga Lekića. Jednom iznajmljen - vazda politički kupljen", poručuje Krapović.
Njegov partijski kolega Danilo Šaranović ističe da je Đukanović morao da da mandat poslaniku Miodragu Lekiću, jer je za to imao sve ustavne pretpostavke.
"Sedam dana smo insistirali da se odbijanjem da se stave potpisi na kandidaturu Miodraga Lekića ne ostavlja prostor predsjedniku Crne Gore za ovakav manevar. Nabacili su "antidemokratsku loptu" Đukanoviću da ovakvu odluku obrazloži saopštenjem sa organa GP URA i izostankom potpisa poslanika URA i SNP.Profit su izvukle dvije strane: URA, SNP i CIVIS nastavljaju da vode Vladu, a DPS je onemogućio da se formira nova Vlada u duhu 30. avgusta", zaključuje Šaranović.
Komentari