Argentina je novi prvak svijeta! Messi ispunio snove nacije i donio im titulu nakon 36 godina

Argentina je slavila u finalu Svjetskog prvenstva u Katru protiv Francuske nakon boljeg izvođenja 11-eraca.

Regularno vrijeme je završilo 2:2, nakon produžetaka opet je bilo izjednačeno, 3:3, a tek nakon 11-eraca slavila je Argentina s ukupnih 7:5.

Argentinci su poveli u 23. minuti preko Messija, koji je bio siguran s bijele tačke, a prednost je podigao Di Maria u 36. minuti nakon sjajne akcije Gaučosa.

Sve je izgledalo idilično za Argentince, mirno su plovili prema naslovu prvaka, ali onda je Otamendi napravio glupost i napravio kazneni udarac.

Kylian Mbappe rutinski je pospremio 11-erac u 80. minuti, a onda samo dvse minuta kasnije odigrao sjajni dupli pas s Kolom Muanijem i pucao snažno iz poluvoleja, presnažno za Martineza, koji je bio nemoćan.

Mesi proglašen za najboljeg igrača Svjetskog prvenstva

Lionel Mesi je proglašen za najboljeg igrača Svjetskog prvenstva.

Mesi je vodio Argentinu do trofeja, a na turniru je postigao sedam golova.

Bio je precizan i sa penala na mečevima na kojima su Argentinci sa bijele tačke rješavali pitanje pobjednika.

Kilijan Mbape nadmašio ga je u borbi za najboljeg strijelca turnira.

Mbape je bio strijelac osam puta, a u finalu je pogađao četiri puta. Kompletirao je het trik i pogodio jednom i u penal seriji.

Najbolji mladi igrač turnira je Enco Fernandez.

Najbolji golman je takođe argentinski reprezentativac Emilijano Martinez, koji je u finalu postao veliki heroj, a blistao je i u penal seriji protiv Holanđana.