Prema riječima direktora Društva, Milana Zarića, kritična dionica kolektora u dužini od 17 metara nalazi se kod hotela "Delfin", gdje je u prethodnom periodu dolazilo do niza havarija zbog oštećenja cijevi u dubini od pet metara. Zarić smatra da je firma Ju Briv jedina koja bi mogla odgovoriti ovom zadatku, koji, kako naglašava, nije ni jednostavan, ali ni jeftin.
– Tu su velike dubine, blizina mora, ogroman prodor vode, pjeskoviti dio. Nemoguće je da radite bez postavljanja talpi (daske). Moraju da budu pumpe velikog kapaciteta, da mogu silnu vodu da ispumpavaju, da se ne dešava odron. Izvođač radova, turska firma Ćeltikćoglu, odradio je loše tu dionicu i imao je i reklamaciju kada je to radio ponovo, prije dvije godine. Obezbijeđeni su vještaci, izašao je sud za obezbjeđenje dokaza, konstatovana je šteta. Mi ćemo ih tužiti. Još nemamo tehnički prijem za kolektor, još primopredaja radova nije završena. Oni mogu da se pozivaju na Strazbur, Tursku, koji je nadležan sud za arbitražu. Za ono što su zgriješili po našem pravosuđu za to ćemo ih tužiti ovdje. Oni su davali izjave koje nisu vjerodostojne. Onaj ko je pratio nadzor to je ovjeravao. Imamo dokaze za sve to. To moraju da budu stručni nalazi, a imamo ih za problem u Bijeloj – ocijenio je Zarić.
Ni u Đenovićima na potisnoj cijevi u dužini 710 m nije nimalo lakša situacija. Zarić ukazuje da su upravo tu imali pet pucanja potisnog cjevovoda i ozbiljne havarije kraj Vojvodića mula.
– Trudićemo se da odradimo sve što možemo. Akcionim planom je predviđeno kako rješavati neprijatne mirise po pumpnim stanicama. Ovih dana imaćemo zajednički sastanak u Opštini, gdje ćemo donijeti odluku da što hitnije nabavimo ono što je neophodno za neutralisanje neugodnih mirisa. Naravno da ćemo preduprijediti da nam se ne bi mogle dogoditi neke havarije. Sve su nam pumpe servisirane. Takođe, agregatne stanice pravovremeno pratimo – objasnio je Zarić, prenosi Dan.
Komentari