On je zatražio da mu menadžment bolnice u Kotoru odgovori da li mogu da organizuju nesmetan rad hirurškog odjeljenja u Meljinama, u kontinuitetu od 1. aprila. Komatina u dopisu obavještava da, ukoliko to nijesu u mogućnosti da učine, "hirurško odjeljenje nije u mogućnosti da obavlja djelatnost u mjeri bezbjednoj za pacijente i zaposlene".
– Obavještavam Vas da od 1. aprila na hirurškom odjeljenju OJ Meljine, neće biti moguće organizovati rad. Dogovor postignut u Ministarstvu zdravlja o nastavku angažovanja konsultanata radi obezbjeđenja funkcionisanja bolnice, nije ispoštovan. Rad hirurškog odjeljenja sa dva stalno zaposlena hirurga, bez osnovne dijagnostike, radiologa i bez anesteziologa u pripravnosti, nije moguć, naročito u ljetnjim mjesecima, kada je broj pacijenata koji se upućuje u našu ustanovu višestruko povećan, navodi se u dopisu doktora Komatine menadžmentu bolnice u Kotoru.
Nekadašnja privatna bolnica Meljine, koja je bila u stečaju, od 1. marta je dio javnog zdravstvenog sistema u okviru organizacionog sistema bolnice Kotor. Na konsultativnom saslušanju, pred skuštinskim Odborom za zdravstvo, predstavnik Ministarstva zdravlja Luka Đukanović kazao je da se radi o privremenom rješenju zbog brojnih sudskih postupaka u vezi sa bolnicom koji se i dalje vode, a koji onemogućavaju da se dođe do konačnog rješenja. Istakao je da je kotorska bolnica raspisala konkurs za 99 radnih mjesta i da je cijeli medicinski kadar bolnice Meljine primljen.
Direktor Fonda za zdravstveno osiguranje (FZO) Vuk Kadić naveo je da se bolnica u Meljinama svela na 11 ljekara i 70 osoba iz medicinskog kadra.
Komentari