Više od 100 starijih lica i lica sa invaliditetom bilo je uključeno u brojne aktivnosti koje su podrazumijevale druženje, volontiranje i sticanje novih znanja i vještina.
“Osim uticaja na kvalitet života pojedinaca, projekat je doprinio i vidljivosti ciljne grupe, podstičući sve lokalne subjekte, koji se bave socijalnim politikama, na traženje dugotrajnog i održivog sistemskog odgovora na potrebe, očekivanja i izazove sa kojima se suočavaju starija i lica sa invaliditetom”, saopšteno je iz Crvenog krsta Cetinje.
Kao rezultat ostvarene interakcije i iskustva u radu sa ranjivim kategorijama proteklih mjeseci, nastala je i brošura „Položaj odraslih lica s invaliditetom i starijih u Crnoj Gori“, autorke Jelene Šofranac, u kojoj su posebno naglašene preporuke za unapređenje sistema socijalne zaštite za pomenute kategorije lica.
Govoreći na završnoj konferenciji na kojoj je predstvljena brošura, sekretar Crvenog krsta Cetinje Božidar P. Drecun je istakao da će Crveni krst Cetinje nastaviti da razvija usluge i servise namjenjene ranjivim društvenim kategorijama jer izgradnja društva po mjeri svih životnih dobi i različitosti, mora otpočeti upravo onamo gdje je i najlakše identifikovati njihove probleme i potrebe – na lokalnom nivou.
Projekat je podržan od strane Centra za građansko obrazovanje (CGO) u okviru programa „OCD u Crnoj Gori – od osnovnih usluga do oblikovanja politika – M’BASE“ koji finansira Evropska unija, a kofinansira Ministarsvo javne uprave.
Komentari