Navode i da je u istom periodu na Aerodromu Podgorica opsluženo 1.125.270 putnika, što je 36 odsto više u odnosu na 2022. godinu, odnosno 27 odsto više nego 2019. godine.
Na Aerodromu Tivat je do 31. avgusta opsluženo 627.387 putnika što je 32 odsto više u odnosu na isti period 2022. godine, odnosno to je na 62 odsto rezultata iz 2019. godine.
"Razmotriti sve mjere podsticanja cjelogodišnjeg aviosaobraćaja"
Govoreći o lou kost kompanijama koje od jeseni obustavljaju neke letove sa crnogorskih aerodroma, iz ACG saopštili su da takve kompanije u poslovanju često mijenjaju baze i rute, ali da je neophodno da se svi državni organi učestvuju u podsticanju cjelogodišnjeg avio saobraćaja.
"LCC (lou kost karier) kompanije posluju po biznis modelu koji se ogleda u relativno čestim korekcijama koje se odnose na frekvencije i rute, pa čak i promjenama vezanim za baze. ACG nastavljaju da, u mjeri svojih mogućnosti, traže prostor za snaženje postojećih i razvoj novih ruta, uz poziv svim zainteresovanim stranama, a prije svega turističkoj privredi i relevantnim državnim organima, da aktivno razmotre sve mjere podsticanja cjelogodišnjeg aviosaobraćaja", navode iz ACG.
Navode da u kontekstu potencijala za cjelogodišnju aviodostupnost, tržišta Crne Gore i regiona, osim određenih sličnosti, se po mnogo čemu razlikuju.
"To treba imati u vidu prilikom tumačenja statističkih podataka. Crna Gora je profilisana kao sezonska turistička destinacija, pa je i aviosaobraćaj ogledalo te sezonalnosti", kazali su iz ACG.
Izvor: RTCG
Komentari